MINIPIŁKA KOSZYKOWA CHŁOPCÓW klas 5-6 SP – IGRZYSKA DZIECI – 15.11.2019

Gospodarze, chłopcy z SP 1 w Świdnicy, wykorzystali atut swojego boiska i wygrali zawody Minipiłki koszykowej klas 5-6, które odbyły się 15 listopada na Hali Zawiszów przy SP 1. Młodzi koszykarze z jedynki w pierwszych meczach najpierw gładko pokonali zawodników SP Społecznej (23-0) oraz drużynę SP 315 (40-2). Ich trzeci mecz z SP 6, jak się później okazało mecz o pierwsze miejsce w turnieju pomiędzy tymi zespołami, po bardzo wyrównanej walce zakończył się zwycięstwem SP 1 różnicą tylko jednego ‚kosza’ (16-14). Ostatnie spotkanie było tylko formalnością gdzie jedynka pokonała chłopców z SP 8 (18-2) ,choć to ósemka zdobyła w tym meczu pierwsze punkty. Zawodnicy SP 1 wygrywając turniej automatycznie awansowali do dalszych szczebli rozgrywek w mini koszykówce. W spotkaniu o czwarte miejsce pomiędzy SP 315 i SP Społeczną dopiero dogrywka zadecydowała o zwycięstwie. Ostatecznie jednym trafieniem lepsi okazali się koszykarze SP 315. W zawodach wzięło udział pięć reprezentacji świdnickich podstawówek. Turniej zorganizowany przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji rozgrywany był systemem każdy z każdym w kwartach po 5 minut. Reguła rywalizacji w meczu polegała na grze w pierwszej kwarcie pierwszą piątką zawodników, w drugiej kwarcie piątką drugą. Od kwarty trzeciej skład zespołu mógł być dowolny. Na zakończenie imprezy organizator przygotował pamiątkowe dyplomy oraz medale. Wyróżnieni zostali też najlespi zawodnicy: Aleksander Jarosz (SP 1), Wiktor Urbańczyk (SP 6), Kacper Skonieczny (SP 8), Alan Wajdzik (SP 315), Eryk Dolata (SP Społeczna).