MINIPIŁKA KOSZYKOWA DZIEWCZĄT klas 5-6 SP – IGRZYSKA DZIECI – 13.11.2019

Młode koszykarki z SP 4 w Świdnicy stanęły na najwyższym podium w zawodach Minipiłki koszykowej dziewcząt klas 5-6 SP w ramach rozgrywek ‚Współzawodnictwa szkolnego 2019-2020’. Do zawodów, które odbyły się 13 listopada w Hali Zawiszów przy SP 1 stanęły tylko trzy reprezentacje świdnickich podstawówek, pozostałe trzy wcześniej zgłoszone w ostatniej chwili nie dotarły na imprezę. W tym wypadku wiadomo było, że każda drużyna wyjdzie z zawodów z medalami. Zespół z SP 4 rozpoczął bardzo pewnie wygrywając swoje pierwsze spotkanie 23-4 z dziewczętami z SP 2. Drugi mecz bardziej wyrównany z SP 6 zawodniczki czwórki również wygrały 24-14, tym samym zapewniając sobie pierwsze miejsce w igrzyskach i awansowały do dalszych szczebli rozgrywek. Na zakończenie bardzo wyrównana rywalizacja o drugie miejsce czekała drużyny SP 2 i SP 6. Przez całe spotkanie wynik oscylował w granicach remisu i dopiero ostatnia kwarta, a właściwie ostatnie 2 minuty lepszej skuteczności rzutowej dały zwycięstwo koszykarkom z SP 2 , które wygrały 14-11. Na zakończenie organizator zawodów, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, przygotował pamiątkowe dyplomy oraz medale. Wyróżnione zostały też najlepsze zawodniczki swoich drużyn: Aleksandra Nieciąg (SP 2), Izabela Skowrońska (SP 4), Jagoda Regnowska (SP 6).