Sportowy (i nie tylko) maj na naszych obiektach

Maj na obiektach Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji to tradycyjnie jeden z najbardziej obładowanych wydarzeniami miesięcy. Przed nami blisko 60 imprez większego i mniejszego kalibru. Każda wymagająca naszego wsparcia i zaangażowania, co mamy nadzieję przełoży się na zadowolenie uczestników i kibiców. Przed nami między innym aż trzy festiwale dmuchańców, festiwal kolorów, zawody w sportach walki, imprezy biegowe, festyny i wiele, wiele innych. Oto szczegóły.

1-3 maja. Atrakcja dla najmłodszych. Na terenie przy Bosmanacie nad zalewem Witoszówka stanie wielkie dmuchańcowe miasteczko. Firma Funhouse  zaprasza przez trzy dni od godziny 11.00 do 19.00. Na dzieciaki czekać będą także między innymi stoisko z tatuażami, malowanie twarzy, popcorn czy wata cukrowa…

4-5 maja. W tych dniach na szaleństwo na dmuchańcowych urządzeniach zaprosi natomiast EventJunior. Dodatkowo będą też klocki i kolory! Miejsce i godziny podobne. Młodsze i starsze dzieci zapraszamy więc w godzinach 11.00-19.00.

9 maja. Stadion opanują młodzi sportowcy. Wszystko w ramach trzeciego w tym roku Świdnickiego Czwartku Lekkoatletycznego. Zapisy w dniu imprezy do godziny 17.15. Start zawodów piętnaście minut później.

12 maja. Hala Zawiszów stanie się areną zmagań szachistów. Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy jest organizatorem VI Memoriału Salo Landaua.

12 maja. Zgoła inna, prawdziwie waleczna atmosfera będzie panowała w hali lodowiska przy ulicy Śląskiej. Zawody Super Ligi Judo to duże wydarzenie, ściągające setki młodych sportowców.

19 maja. Ta niedziela też zapowiada się bardzo aktywnie. Nasza instytucja współorganizuje aż dwie duże imprezy. Przy Bosmanacie będzie centrum zawodów i strefa zmian Marconi Duathlon Świdnica, natomiast w Parku Centralnym odbędzie się już piata edycja Festynu Papieskiego. Będzie mnóstwo atrakcji, a dla chcących się poruszać przewidziano bieg.

25 maja. Blisko 600 zawodników spodziewanych będzie w hali lodowisko. Wszystko w ramach zawodów z okazji 30-lecia klubu SKT Teakwon-do Tiger. Początek rywalizacji o godzinie 9.00.

26 maja. Wielka gratka dla miłośników lekkoatletyki. Trzeci rok z rzędu będziemy gościli najlepszych dolnośląskich lekkoatletów z kategorii U12 i U14. Będą konkurencje biegowe, skok w dal, skok wzwyż i inne.

26 maja. Dzieci i młodzież zapraszamy od godziny 15.00 na zielony teren przy Bosmanacie nad zalewem Witoszówka. Holi Święto Kolorów to szalona zabawa kolorowymi proszkami!

29 maja. Wielce sympatyczna impreza odbędzie się w hali lodowiska. Świdnicki Test Przedszkolaka to wspólna inicjatywa Tiger Kids i Urzędu Miejskiego w Świdnicy. Początek o godzinie 10.00.

29-31 maja. Było dmuchańcowe szaleństwo na otwarcie miesiąca, będzie też na jego zakończenia. Do zabawy na dmuchańcach i z klockami zaprasza EventJunior. Miejsce – teren przy Bosmanacie. Atrakcje dostępne codziennie od 12.00 do 20.00.

Co jeszcze? Nie zabraknie zawodów w ramach prowadzonego przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji cyklu Współzawodnictwa Szkolnego. W maju na uczniów – sportowców czekają między innymi zawody lekkoatletyczne (7, 9, 13.05, g. 11.00) czy  turnieje siatkówki plażowej (13, 14.05, g. 10.00). Nasze obiekty przy ulicy Śląskiej będą oczywiście też gościć rozgrywki piłkarskie z udziałem świdnickich klubów.

Pełen kalendarz wydarzeń organizowanych, współorganizowanych lub odbywających na naszych obiektach jest dostępny na stronie internetowej Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji: https://www.osir.swidnica.pl/kalendarz-imprez-sportowo-rekreacyjnych/