Blisko 250 dzieciaków na kwietniowym Świdnickim Czwartku Lekkoatletycznym!

Jak zawsze było mnóstwo pozytywnych emocji i dobrej zabawy 246 uczestników – dzieci i młodzieży zgromadziły drugie w tym roku zawody Świdnickich Czwartków Lekkoatletycznych, które w 11 kwietnia odbyły się na Stadionie Miejskim im. Janusza Kusocińskiego w Świdnicy.

Na młodych sportowców czekały biegi na dystansie od 60 do 1000 metrów oraz konkurencje techniczne – skok w dal i pchnięcie kulą. W osiągnięciu jak najlepszych wyników dopingowała prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska i jej zastępca Krystian Werecki.

Świdnickie Czwartki Lekkoatletyczne organizowane są przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Świdnicką Grupę Biegową, Powiatowe Zrzeszenie LZS w Świdnicy, Lokalną Organizację Turystyczną Księstwo Świdnicko-Jaworskie, wicemistrza Polski w skoku w dal Mateusza Jopka oraz Urząd Miejski w Świdnicy. Trzecie z czterech zawodów wiosennego cyklu odbędą się w czwartek, 9 maja. Finałowe spotkanie odbędzie się w czerwcu. Na uczestników co najmniej trzech zawodów będą czekały pamiątkowe medale, a na najlepszych w poszczególnych konkurencjach – upominki.

WYNIKI