Zapraszamy na basen!

Basen letni w Świdnicy zostanie dzisiaj oficjalnie otwarty. Zapraszamy od godz. 11.00, a w kolejne dni od godziny 10.00 do 19.00. Dwa baseny rekreacyjne, basen sportowy, brodzik dla dzieci, wodny plac zabaw, zjeżdżalnie oraz liczne atrakcje towarzyszące przygotowano dla miłośników wodnej zabawy.

Stare poniemieckie kąpielisko przy ul. Śląskiej w Świdnicy zmieniło się nie do poznania. Inwestycja kosztowała blisko 35 milionów złotych. Wykonawca przyspieszył prace o około trzy miesiące, by świdniczanie jeszcze w tym roku mogli kąpać się w basenie.

Od dzisiaj będzie można korzystać ze wszystkich wodnych atrakcji, a jest ich cała masa. Wodny plac zabaw z dwoma zjeżdżalniami i wieloma urządzeniami zabawowymi dla dzieci, gdzie znajdują się m. in.: armatki wodne, wiadra przelewowe, tryskające dysze w kształcie jeżyków, liści czy też grzybków. Kolejną atrakcją dla nieco starszych amatorów wodnych kąpieli jest 60-metrowa zjeżdżalnia rurowa oraz 15-metrowa zjeżdżalnia jednotorowa. Do tego liczne urządzenia wodne takie jak: dzika rzeka, kula generująca fale, gejzery powietrzne, ścieżka pontonowa czy też przyrządy do masażu. Baseny rekreacyjne wyposażone zostały w platformy dla osób niepełnosprawnych. Nie zabrało również przebieralni, siedzisk i ławek.

Oddajemy do użytku świdniczan długo wyczekiwany kompleks basenów, który jestem przekonana przypadnie im do gustu i który da wiele radości całym rodzinom. Widząc efekt końcowy, tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że decyzja o modernizacji poniemieckiego kąpieliska była słuszna. Świdnica ma wreszcie obiekt wodnej rekreacji z którego może być dumna – mówi Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

W najbliższy piątek i sobotę przygotowano gry, zabawy oraz konkursy z nagrodami, które w godzinach od 12.00 do 17.00 przeprowadzą animatorzy „Active Show” z Wrocławia. W programie znajdzie się m.in. zumba dla dzieci i dorosłych, nauka wakacyjnego tańca czy wakacyjne kalambury i wiele innych atrakcji. Natomiast w każdy poniedziałek i środę zapraszamy na zajęcia aerobiku wodnego, które będą odbywały się na terenie basenu letniego do końca sierpnia.

Basen letni w Świdnicy czynny będzie codziennie od godz. 10:00 do 19:00. Ceny biletów różną się. Bilet normalny w tygodniu, od poniedziałku do czwartku, będzie kosztował 15 zł, a ulgowy 10zł za cały dzień zabawy. Nieco więcej trzeba będzie zapłacić od piątku do niedzieli – 18 zł bilet normalny, 12 zł bilet ulgowy. Przewidziano także szereg dodatkowych ulg za wstęp dla posiadaczy Świdnickiej Karty Dużej Rodziny czy Świdnickiej Karty Seniora. Mniej zapłacimy także po godz. 16 w tygodniu lub wybierając bilet rodzinny (pełny cennik w załączniku).

Bilety na basen będzie można kupić w kasie głównej oraz w samoobsługowym biletomacie, które są usytuowane w strefie wejścia. Dodatkowo w weekendy uruchamiany będzie kolejny punkt kasowy w budynku biurowym ŚOSiR – 50 metrów przed strefą wejścia. Dostępny będzie również internetowy system zakupu biletów z wykorzystaniem kodów QR oraz pod adresem https://basen.osir.swidnica.pl. Na basenie honorowane będą karty sportowe: MultiSport, Medicover, FitProfit oraz PZU Sport. Ich obsługą zajmować się będzie tylko kasa główna w strefie wejścia.

Przypomnijmy, że zakres inwestycji obejmował przebudowę kompleksu, czyli: budowę stalowych niecek basenów o łącznej powierzchni ponad 2,5 tys. m2 wraz z wyposażeniem, zjeżdżalni, wodnego placu zabaw, tarasów, trybun, wieży ratowniczej, przebieralni, budynku technologii basenowej wraz z zagospodarowaniem terenu, infrastrukturą komunikacyjną, małą architekturą oraz nasadzeniem zieleni. Wykonany został także demontaż, oczyszczenie i ponowny montaż dwóch lubianych przez mieszkańców zabytkowych rzeźb. Prace zrealizowała firma TRANSCOM Sp. z o.o. z Katowic.

Kompleks basenów odkrytych zyskał również nową strefę wejścia, dodatkowe sanitariaty oraz szatnie. Wykonawcą tej dopełniającej całości inwestycji była firma EMBUD Emila Laskowskiego, która wywiązała się terminowo ze swojego zadania.

Podziękowania za doposażenie na własny koszt pokoju dla matki z dzieckiem, który robi wrażenie swoją nowoczesnością i przytulnością – dodaje Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

CENNIK, REGULAMIN, INTERNETOWY SYSTEM KUPNA BILETÓW