Sportowy (i nie tylko) kwiecień na naszych obiektach

Kilkadziesiąt imprez rekreacyjno-sportowych i artystycznych odbędzie się w kwietniu na obiektach Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Przed nami między innymi: 28. Międzynarodowy Turniej Wiosny w Akrobatyce Sportowej im. Henryka Chmielewskiego. 52. Rajd Świdnicki, inauguracja Świdnickich Biegów Parkowych Grand Prix 2024, ale też występ Cyrku Zalewski czy kabaretu Neo-Nówka. Oto szczegóły…

5 kwietnia Świdnicę odwiedzą artyści z cyrku Zalewski. Widowisko w namiocie cyrkowym odbędzie się na zielonym terenie przy Bosmanacie nad Zalewem Witoszówka. Bilety na to wydarzenie są dostępne w sprzedaży online na platformach biletowych w internecie. 

Od 5 do 7 kwietnia hala sportowo-widowiskowa im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno będzie gościła akrobatów uczestniczących w imprezie poświęconej pamięci legendarnego zawodnika i trenera akrobatycznej sekcji Polonii – Henryka Chmielewskiego. To duże wydarzenie sportowe, ale i organizacyjne!

6 i 7 kwietnia wielka gratka czeka miłośników siatkówki. Młodziczki MKS Polonia czeka turniej 1/4 Mistrzostw Polski. Areną zmagań młodych siatkarek będzie Hala Pionierów.

W tych samych dniach obok Hali Pionierów stanie wielki miasteczko „dmuchańców”. Każdy milusiński znajdzie coś dla siebie!

11 kwietnia Stadion opanują młodzi sportowcy. Wszystko w ramach drugiego w tym roku Świdnickiego Czwartku Lekkoatletycznego.

20 i 21 kwietnia w hali przy ulicy Pionierów odbędzie się Festiwal Roślin. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny. Festiwal Roślin to największa impreza tego typu w Polsce. Niezależnie od tego, czy jesteś zielonym entuzjastą, czy dopiero chcesz odkryć magię roślin, czeka na Ciebie niesamowite wydarzenie pełne radości, barw i inspiracji! Organizatorzy zapowiadają, że przywiozą do Świdnicy zarówno atrakcyjne rośliny w niskich cenach, jak również kolekcjonerskie „kąski”.  

Trwa ekspresowe rozmrażanie tafli lodowiska po długim sezonie i turniejach hokeja na lodzie i curlingu, bo 21 kwietnia w hali lodowiska wystąpi znany i lubiany kabaret Neo-Nówka. Wciąż są jeszcze bilety na to wydarzenie TUTAJ

W tym samym dniu, ale w godzinach przedpołudniowych ruszy druga edycja Świdnickich Biegu Parkowych. Współorganizowane ze Świdnicką Grupą Biegową Grand Prix 2024 rozpocznie się w Parku Sikorskiego.

Od 26 do 28 kwietnia nasze obiekty przy ulicy Śląskiej tradycyjnie zamienią się w rajdowe miasteczko. Wszystko za sprawą już 52 edycji Rajd Świdnickiego. Jak co roku załoga ŚOSiR-u będzie mocno zaangażowania w wydarzenie elektryzujące miłośników sportów samochodowych z całej Polski.

Co jeszcze? Na dobre rozkręca się rywalizacja w ramach prowadzonego przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji cyklu Współzawodnictwa Szkolnego. W kwietniu na uczniów – sportowców czekają między innymi: drużynowe biegi przełajowe i rozgrywki piłkarskie dziewcząt. Nasze obiekty będą też gościły rozgrywki ligowe w piłce nożnej i piłce ręcznej. Pełen kalendarz wydarzeń organizowanych, współorganizowanych lub odbywających na naszych obiektach jest dostępny TUTAJ