Wiosenny powrót Świdnickich Czwartków LA (WYNIKI)

W pierwszy dzień wiosny dopisała pogoda i frekwencja. Na pierwszych w 2024 roku Świdnickich Czwartkach Lekkoatletycznych wystartowało ponad 210 osób. Na Stadionie Miejskim im. Janusza Kusocińskiego w Świdnicy tradycyjnie biegano, skakano w dal i pchano kulą.

Imprezę otworzył zastępca prezydent Świdnicy Krystian Werecki. Punktualnie o godzinie 17.30 najmłodsze dzieci ruszyły do biegu na dystansie 60 metrów. W kolejnych startach dystans się wydłużał. Najstarsi mieli do pokonania 1000 metrów. Równolegle toczyły się konkursy w konkurencjach technicznych.

Świdnickie Czwartki Lekkoatletyczne organizowane są przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Świdnicką Grupę Biegową, Powiatowe Zrzeszenie LZS w Świdnicy, Lokalną Organizację Turystyczną Księstwo Świdnicko-Jaworskie, wicemistrza Polski w skoku w dal Mateusza Jopka oraz Urząd Miejski w Świdnicy. Drugie z czterech zawodów wiosennego cyklu odbędą się w czwartek, 11 kwietnia. Finałowe spotkanie odbędzie się w czerwcu. Na uczestników co najmniej trzech zawodów będą czekały pamiątkowe medale, a na najlepszych w poszczególnych konkurencjach – upominki.

Foto: doba.pl

WYNIKI