Miliony na nasze lodowisko!

Ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej z Ministerstwa Sportu i Turystyki – 1 365 840 zł oraz z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego – 700 000 zł Świdnica otrzyma na zakup i wymianę agregatu chłodniczego oraz rolby – samochodu do utrzymywania i pielęgnowania tafli lodu. Całkowity koszt projektu wyniesie 2 799 980 zł.

Lodowisko to jedna z największych atrakcji rekreacyjno-sportowych Świdnicy. W pełni bezpieczne, a co ważne zawsze z idealnie przygotowaną taflą dla tych wszystkich, którzy traktują łyżwiarstwo typowo rekreacyjnie, jak i dla tych którzy na łyżwach jeżdżą już bardzo dobrze. Na miejscu dostępna wypożyczalnia łyżew i pingwinków do nauki jazdy (płatne) oraz kasków (bezpłatne). Odbywają się tam zajęcia klubów, stowarzyszeń i szkółek: curlingu oraz łyżwiarstwa figurowego. Wkrótce także treningi short track, gdyż w Dolnośląskim Zespole Szkół Medyczno-Sportowych w Świdnicy planowane jest uruchomienie oddziału klasowego, w którym realizowane będzie szkolenie sportowe z zakresu łyżwiarstwa szybkiego na torze krótkim. Pomysłodawczynią tego przedsięwzięcia jest Natalia Czerwonka – łyżwiarka, srebrna medalistka olimpijska z Soczi.

Po sezonie ślizgawek wykorzystywane jako rolkowisko. Obiekt wyposażony jest także w wielofunkcyjne boisko do piłki siatkowej, koszykówki, piłki nożnej halowej lub piłki ręcznej. Może też służyć jako arena koncertów, targów itp.

Czytaj więcej na: https://mojaswidnica.pl/ponad-2-miliony-zlotych-dla-lodowiska/