9. TENISOWY TURNIEJ MIKSTÓW PAMIĘCI WIESIA KUŁAKOWSKIEGO – 3.09.2023

Przy optymalnej pogodzie z lekkim wiatrem w niedzielę 3 września odbyła się już dziewiąta edycja turnieju tenisowego mikstów upamiętniająca postać Wiesia Kułakowskiego, znanego i lubianego propagatora tej dyscypliny sportu. O godz. 9.00 na świdnickie korty weszły rozlosowane wcześniej pary mieszane by wyłonić zwycięzcę w tegorocznym turnieju. Turniej tradycyjnie rozgrywany był systemem brazylijskim do dwóch przegranych spotkań a każda para rozegrała co najmniej cztery mecze. Niektóre miksty powalczyły nawet w siedmiu spotkaniach. Nową formułą rozgrywek, która spodobała się uczestnikom turnieju było w tym roku granie meczów na czas, 10 minut rozgrzewki i 40 minut rywalizacji. O godz. 12.00 odbyło się oficjalne otwarcie turnieju, w którym tradycyjnie uczestniczyła pani Halina Kułakowska, żona Wiesia wraz z synem, synową i wnukami, która podziękowała uczestnikom turnieju za ciągłą pamięć o Wiesiu. Przybyli też specjalnie byli uczniowie z kortów i przyjaciele m.in. Jan Czałkiewicz, Wiesiu Wojewoda, Władysław Andruszków, Jan Masłowski z żoną. Kilka słów wspomnień wygłosił pan Zygmunt Worsa wicestarosta Powiatu Świdnickiego. Oficjalnego otwarcia dokonał pan Jerzy Żądło, dyrektor Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Zwycięzcami mikstów została para Dominika Banach i Łukasz Zięta, którzy dość gładko w finale wygrali z drużyną Katarzyna Kałat i Ireneusz Wiercigroch. O miejsce trzecie w bardzo wyrównanym spotkaniu powalczyli zeszłoroczni zwycięzcy Joanna Baziak i Piotr Baziak z parą Lidia E i Piotr Ek. O zwycięstwie pary Ek przy remisie w gemach 6-6 zadecydował dopiero super tie-break 10-8.

Organizatorem turnieju był Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji przy finansowym wsparciu Powiatu Świdnickiego i Urzędu Miasta Świdnica. Dzięki tym instytucjom najlepsze miksty otrzymały talony na sprzęt sportowy. Były też pamiątkowe puchary i dyplomy oraz drobny sprzęt sportowy dla wszystkich uczestników imprezy.

Na zakończenie po rozdaniu nagród uczestnicy turnieju zasiedli przy symbolicznym grillu. Nad całością rywalizacji i przebiegiem turnieju czuwał Waldemar Kurek

Końcowa klasyfikacja:

Miksty:

1. Dominika Banach, Łukasz Zięta

2. Katarzyna Kałat, Ireneusz Wiercigroch

3. Lidia Ek, Piotr Ek

4. Joanna Baziak, Piotr Baziak

5. Barbara Bieńkowska, Jacek Angrys

6. Małgorzata Misiek, Mariusz Paździora

7. Elżbieta Orzechowska, Jacek Orzechowski

8. Edyta Serwin, Artur Soroczyński

9. Kinga Borcz-Soboń, Maciej Wierzyk

10. Jolanta Kolinko, Bartłomiej Gasiulewicz

11. Anna Lis, Marek Lis

12. Elżbieta Waszkiewicz, Krzysztof Waszkiewicz

Fotorelacja: Waldi Kurek

GALERIA ZDJĘĆ 1

GALERIA ZDJĘĆ 2