9. TURNIEJ MIKSTÓW I SINGLI MASTERS pamięci WIESIA KUŁAKOWSKIEGO – 3.09.2023

Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz przyjaciele z tenisowych kortów zapraszają na 9. Turniej Tenisowy Mikstów pamięci Wiesia Kułakowskiego, znakomitego pedagoga, trenera i wielkiego sympatyka sportu.

Zawody odbędą się w niedzielę, 3 września na kortach przy ulicy Śląskiej. Zapisy w dniu zawodów, rozpoczęcie o godzinie 9.00. Zagrają wybrane w drodze losowania pary mieszane, miksty. System i długość gier uzależniona będzie od ilości uczestników. Oprócz tradycyjnych Mikstów odbędzie się też turniej singlowy Masters, w którym rywalizować będzie 6-8 najlepszych zawodników z aktualnego rankingu.

Oficjalne otwarcie turnieju odbędzie się o godz. 12.00.

W trakcie zawodów delegacja uczestników turnieju odwiedzi grób Wiesia. Wydarzenie zwieńczy spotkanie przy grillu, w trakcie którego będzie okazja do wspomnienia patrona memoriału.

Wiesław Kułakowski zmarł 15 września 2014 roku. Wraz ze swoim nieodłącznym przyjacielem psem Omarem utonął w nurtach Bystrzycy. Kułakowski rzucił się na pomoc porwanemu przez prąd zwierzęciu.

74-letni Kułakowski był wielkim fanem lokalnego sportu. Ukończył wrocławski AWF. Potem był nauczycielem i trenerem oraz działaczem sportowym. Był jednym z twórców świdnickiego Tenis Fan Klubu i animatorem organizowanej wspólnie z ŚOSiR-em Wakacyjnej Szkółki Tenisa Ziemnego.

Organizatorami 9. Turnieju Tenisowego Mikstów pamięci Wiesia Kułakowskiego jest Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji przy współpracy z Urzędem Miejskim w Świdnicy, Starostwem Powiatu Świdnickiego, firmą JAKO i Fundacją Łączy Nas Football.

Informacje: Waldemar Kurek kom: 607 944 999