1. OTWARTY TURNIEJ SIATKÓWKI PLAŻOWEJ KOBIET I MĘŻCZYZN – 25.062023

Cykl trzech turniejów siatkówki plażowej organizowanych tradycyjnie przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji rozpoczął się 25 czerwca od rywalizacji w dwóch kategoriach: Open-Kobiet i Open-Mężczyzn. Do rywalizacji stanęło 6 par żeńskich i 12 męskich. Mecze w kategorii panów rozgrywane były systemem brazylijskim do dwóch przegranych spotkań. Panie grały najpierw w dwóch grupach eliminacyjnych a następnie w dwóch półfinałach i w walce o miejsca. Cieszy fakt, że obok stałych bywalców na świdnickiej plażówce zaczęli pojawiać się nowi fascynaci tej dyscypliny sportowej. Szkoda, że zazwyczaj mało jest reprezentantów Świdnicy szczególnie w kategorii kobiet. Nasze miasto w pierwszym turnieju reprezentowali tylko panowie w dwóch zespołach. Turniej przy rewelacyjnych warunkach pogodowych rozpoczął się o godz. 10.00 a ostatnie mecze kończyły się po 16.00. W kategorii pań zdominowanych przez drużyny z Wrocławia w całych zawodach najlepiej zagrały stałe bywalczynie Ewa Mirosłąwska i Paulina Sobolewska wygrywając w finale z duetem Maria Jachowicz i Amelia Waśniewska. Na trzecim miejscu podium stanęły kolejne wrocławianki Kamila Sypień i Aleksandra Lupa, które pokonały parę z Jawora Ewę Adamczak i Darię Januszkiewicz. Wśród panów mecze od półfinałów były bardzo wyrównane.

Jeden kończył się dopiero w tie-breaku. Również mecz finałowy zakończony w tie-breaku zwyciężył duet Tomasz Kubera i Żenia Sulema z Wrocławia, który pokonał zespół Bartłomiej Nackowski i Dominik Płuszka reprezentujący Wałbrzych. Dobrze spisała się jedna ze świdnickich par Jakub Wiśniewski i Kamil Nowak, która wywalczyła trzecie miejsce w turnieju. Cztery najlepsze drużyny w obu kategoriach otrzymały od organizatora w nagrodę talony na sprzęt sportowy do zrealizowania w firmie Jako oraz pamiątkowe dyplomy.

Kolejne turnieje w Świdnicy odbędą się: 30 lipca – turniej Mikstów oraz na zakończenie sezonu 13 sierpnia – Open Mężczyzn.

Końcowa klasyfikacja:

Open-Kobiet:

1. Ewa Mirosławska, Paulina Sobolewska – Wrocław

2. Maria Jachowicz, Amelia Waśniewska – Wrocław

3. Kamila Sypień, Aleksandra Lupa – Wrocław

4. Ewa Adamczak, Daria Januszkiewicz – Jawor

5-6. Paulina Mielniczuk, Nina Jasiecka – Wałbrzych

5-6. Karina Bury, Vladysłava Taran – Ząbkowice

Open-Mężczyzn:

1. Tomasz Kubera, Żenia Sulema – Wrocław

2. Bartłomiej Nackowski, Dominik Pluszka – Wałbrzych

3. Jakub Wiśniewski, Kamil Nowak – Świdnica

4. Tomasz Lis, Marek Tymoczko – Wrocław

5-6. Paweł Skotnik, Adam Pawłowski – Wrocław

5-6. Mateusz Michalski, Szymon Szklarz – Jawor

7-8. Grzegorz Tchorowski, Oliwier Zych – Wałbrzych

7-8. Szymon Kaczmarek, Aleksander Kaczmarek – Świdnica

9-12. Oskar Machij, Krzysztof Budziar – Wrocław

9-12. Kamil Chojnacki, Bartosz Zamiar – Wrocław

9-12. Antek Laszkiewicz, Hubert Laszkiewicz – Zagórze Śląskie

9-12. Marcin Mrozowski, Dawid Sasin – Wrocław

Fotorelacja: Waldi Kurek

GALERIA ZDJĘĆ 1

GALERIA ZDJĘĆ 2