SIATKÓWKA PLAŻOWA CHŁOPCÓW klas 7-8 SP – 30.05.2023

Pogoda dopisała wyśmienicie w turnieju siatkówki plażowej chłopców klas 7-8 szkół podstawowych, który rozegrany został 30 maja na boiskach Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Zwycięsko z rywalizacji wyszła drużyna SP 8. Do zawodów w ramach „Współzawodnictwa szkolnego 2022-2023” zgłosiło się 6 reprezentacji świdnickich podstawówek, które po rozstawieniu najpierw grały w dwóch grupach eliminacyjnych. Następnie po dwa najlepsze zespoły rywalizowały dalej w grupie finałowej. Zawodnicy SP 8 w grupie eliminacyjnej łatwo pokonali drużyny NKSP Caritas i SP 4, następnie w finałach wygrali z SP 1 a w ścisłym finale o pierwsze miejsce musieli się spiąć by zwyciężyć z zespołem SP 6 ale dopiero w tie-breaku. Mecze rozgrywane były do dwóch wygranych setów każdy do 15 punktów a każda drużyna liczyła dwóch zawodników plus rezerwowy. Zawodnicy oprócz walki o punkty do świdnickiego współzawodnictwa rywalizowali o awans do dalszych szczebli rozgrywek. Do finału strefy wałbrzyskiej awansowały dwie najlepsze drużyny SP 8 i SP 6, które powalczą o finał dolnośląski już 7 czerwca również na boiskach OSIR Świdnica. Organizator na zakończenie przygotował pamiątkowe medale oraz dyplomy. Wyróżnieni zostali też najlepsi zawodnicy zespołów: Nikodem Jarosz (SP 1), Kacper Sowa (SP 4), Szymon Pieńkowski (SP 6), Michał Słowikowski (SP 8.), Błażej Rapczyński (NSP Bliżej Dziecka), Jacek Samuel (NKSP Caritas).

Formalnie były to ostatnie zawody w ramach tegorocznej rywalizacji „Współzawodnictwa szkolnego 2022-2023”. Zostały do rozegrania przełożone na 15 czerwca zawody Trójboju lekkoatletycznego klas 1 i klas 2 szkół podstawowych.

Natomiast w niedzielę 4 czerwca w ramach Pikniku Sportowego wręczone zostaną puchary i nagrody dla wszystkich szkół uczestniczących we współzawodnictwie oraz dla najlepszy sportowców szkół. Ceremonia nagradzania rozpocznie się o godz. 14.00 na Stadionie OSIR Świdnica.

Końcowa klasyfikacja (z punktacją do współzawodnictwa):

  1. SP 8 – 10 pkt
  2. SP 6 – 8 pkt
  3. SP 1 – 7 pkt
  4. NKSP Caritas – 6 pkt
  5. NSP Bliżej Dziecka – 5 pkt
  6. SP 4 – 4 pkt

Fotorelacja: Waldi Kurek

GALERIA ZDJĘĆ