Przed nami finał Świdnickich Czwartków Lekkoatletycznych!

Czwarty i ostatni w tym roku szkolnym Świdnicki Czwartek Lekkoatletyczny już w czwartek, 1 czerwca. Spotykamy się Stadionie Miejskim im. Janusza Kusocińskiego w Świdnicy. Zapisy od godziny 17.00. Start pierwszego biegu – 17.30.

Podczas czerwcowych zawodów wyłonieni zostaną zwycięzcy całego cyklu. Dla najlepszych przewidziano nagrody, a dla wszystkich, którzy wzięli udział w co najmniej trzech z czterech zawodów przygotowane są pamiątkowe medale! Ponieważ finał odbywa się w Dniu Dziecka będą też dodatkowe atrakcje – niespodzianki!

Świdnickie Czwartki Lekkoatletyczne organizowane są przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Świdnicką Grupę Biegową, Powiatowe Zrzeszenie LZS w Świdnicy, Lokalną Organizację Turystyczną Księstwo Świdnicko-Jaworskie, wicemistrza Polski w skoku w dal Mateusza Jopka oraz Urząd Miejski w Świdnicy. Impreza po blisko 20 latach wróciła do sportowego kalendarza Świdnicy w 2019 roku i od tego czasu cieszy się niesłabnącą popularnością. W poprzednim roku Świdnickie Czwartki Lekkoatletyczne włączone zostały do ogólnopolskiego cyklu Czwartków Lekkoatletycznych. Najlepsi nasi czwartkowicze w czerwcu pojechali do Łodzi na zawody finałowe z udziałem dzieci i młodzieży z całej Polski.

W zależności od wieku na uczestników czekać będą biegi na dystansie od 60 do 1200 m oraz konkurencje techniczne – skok w dal i pchnięcie kulą.

Udział w zawodach jest bezpłatny, ale ograniczony tylko dla dzieci i młodzieży zamieszkującej w powiecie świdnickim.