Marcowy Świdnicki Czwartek Lekkoatletyczny później!

Z powodu nieprzychylnej prognozy pogody marcowa inauguracja kolejnej edycji Świdnickich Czwartków Lekkoatletycznych zostaje przesunięta z 9 na 23 marca.

W związku z tym nowe harmonogram otwartych i bezpłatnych spotkań z lekkoatletyką dla dzieci i młodzieży z powiatu świdnickiego w drugiej części roku szkolnego 2022/23 przedstawia się następująco: 23 marca, 6 kwietnia, 11 maja i 1 czerwca (finał cyklu) na Stadionie Miejskim im. Janusza Kusocińskiego w Świdnicy.

Świdnickie Czwartki Lekkoatletyczne organizowane są przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Świdnicką Grupę Biegową, Powiatowe Zrzeszenie LZS w Świdnicy, Lokalną Organizację Turystyczną Księstwo Świdnicko-Jaworskie, wicemistrza Polski w skoku w dal Mateusza Jopka oraz Urząd Miejski w Świdnicy. Impreza po blisko 20 latach wróciła do sportowego kalendarza Świdnicy w 2019 roku i od tego czasu cieszy się niesłabnącą popularnością. W poprzednim roku Świdnickie Czwartki Lekkoatletyczne włączone zostały do ogólnopolskiego cyklu Czwartków Lekkoatletycznych. Najlepsi nasi czwartkowicze w czerwcu pojechali do Łodzi na zawody finałowe z udziałem dzieci i młodzieży z całej Polski.

Podobnie jak w latach poprzednich zawody rozpoczynać się będą o godzinie 17.30. Zapisy od godziny 17.00 w biurze zawodów. W zależności od wieku na uczestników czekać będą biegi na dystansie od 60 do 1200 m oraz konkurencje techniczne – skok w dal i pchnięcie kulą.