Trzeci Świdnicki Czwartek Lekkoatletyczny już 20 października!

Po raz drugi w październiku, a trzeci w jesiennym cyklu zapraszamy na spotkanie z lekkoatletyką na Stadionie Miejskim im. Janusza Kusocińskiego w Świdnicy. Kolejny Świdnicki Czwartek Lekkoatletyczny już w czwartek, 20 października. Zapisy na miejscu od godziny 17.00. Pierwszy start o 17.30.

Świdnickie Czwartki Lekkoatletyczne organizowane są przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Świdnicką Grupę Biegową, Powiatowe Zrzeszenie LZS w Świdnicy, Stowarzyszenie Lokalna Organizacja Turystyczna Księstwo Świdnicko-Jaworskie, wicemistrza Polski w skoku w dal Mateusza Jopka oraz Urząd Miejski w Świdnicy. Impreza po blisko 20 latach wróciła do sportowego kalendarza Świdnicy w 2019 roku i od tego czasu cieszy się niesłabnącą popularnością. W poprzednim roku Świdnickie Czwartki Lekkoatletyczne włączone zostały do ogólnopolskiego cyklu Czwartków Lekkoatletycznych. Najlepsi nasi czwartkowicze w czerwcu pojechali do Łodzi na zawody finałowe z udziałem dzieci i młodzieży z całej Polski. 

Zawody na stadionie rozpoczną się o godzinie 17.30. Zapisy od godziny 17.00 w biurze zawodów przy trybunach. W zależności od wieku na uczestników czekać będą biegi na dystansie od 60 do 1200 m oraz konkurencje techniczne – skok w dal i pchnięcie kulą.

Udział w zawodach jest bezpłatny, ale ograniczony tylko dla dzieci i młodzieży zamieszkującej w powiecie świdnickim.

WIĘCEJ O IMPREZIE