Festyn na medal!

Tłumy ludzi spędziły niedzielne popołudnie, 15 maja w Parku Centralnym. Za nami Festyn Rodzinno-Sportowy „Jan Paweł II Papieżem Sportowców”!

Dopisała nie tylko frekwencja, ale również pogoda. Piękna słoneczna aura zachęcała do spędzenia czasu na festynie. Atrakcji nie brakowało. Ne dzieci czekały dmuchańce, przejażdżki osiołkami, karmienie peruwiańskich alpaków, malowanie twarzy, wielkie bańki mydlane. Nieco starsi mogli skorzystać z bezpłatnych badań (cholesterol, ciśnienie, pojemność płuc). Każdy znajdzie również coś dla siebie w wielkiej strefie gastronomicznej z domowymi wypiekami, potrawami z grilla i kuchnią polową z zupami. Wielkim powodzeniem cieszyła się loteria fantowa, a o oprawę artystyczną zatroszczyli się uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Ludomira Różyckiego w Świdnicy.

Sportowym akcentem wydarzenia był Bieg Papieski. Do pokonania była jedna lub dwie pętle trasy wytyczonej alejkami parku. Długość pętli – 1 km. Przy dźwiękach Barki – ulubionej pieśni Jana Pawła II wystartowało blisko 200 osób.

Festyn miał akcent charytatywny. Zbierano fundusze na zakup busa do przewozu osób z niepełnosprawnością intelektualną dla Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnoprawnością Intelektualną Koło w Świdnicy. Numer zbiórki 2022/84/OR. Efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania. Zebrano: 22.222,49 zł (dwadzieścia dwa tysiące dwieście dwadzieścia dwa złote i czterdzieści dziewięć groszy) oraz 7,70 euro!

Organizatorami Festynu Rodzinno-Sportowego „Jan Paweł II papieżem sportowców” byly: Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnoprawnością Intelektualną Koło w Świdnicy, Fundacja Łączy nas Football, Urząd Miejski w Świdnicy, Starostwo Powiatowe w Świdnicy, Diecezja Świdnica i przychodnia ARS Medica.  

GALERIA ZDJĘĆ – DOBA.PL