Biegali, skakali i pchali kulą – po kwietniowym Świdnickim Czwartku Lekkoatletycznym

Mimo trudnych warunków atmosferycznych – mocnego, porywistego wiatru blisko 150 dzieci wzięło udział w drugiej tegorocznej edycji Świdnickich Czwartków Lekkoatletycznych. Zawody, które odbyły się 7 kwietnia na Stadionie Miejskim im. Janusza Kusocińskiego w Świdnicy po raz pierwszy zorganizowano w ramach ogólnopolskiej akcji „Czwartków Lekkoatletycznych”. Dzięki włączeniu w to przedsięwzięcie najlepsi zawodnicy i zawodniczki będą mogły pojechać na zaplanowany na czerwiec ogólnopolski finał Czwartków Lekkoatletycznych.

Na starcie stanęło 143 chłopców i dziewcząt. 142 osoby wystartowały w biegach, 29 skakało w dal, 15 spróbowało swoich sił w pchnięciu kulą. W trakcie zawodów wykorzystano aparaturę mierzącą czas, którą zakupiono ze środków Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w gminie miasto Świdnica.

Kolejne spotkania w ramach Świdnickich Czwartków Lekkoatletycznych odbędą się 12 maja i 2 czerwca. Udział w zawodach jest bezpłatny, ale ograniczony tylko dla dzieci i młodzieży zamieszkującej w powiecie świdnickim.

Warto dodać, że od kwietniowej edycji, na wybranych dystansach biegowych oraz w konkurencjach technicznych są to również eliminacje do ogólnopolskiego finału Czwartków Lekkoatletycznych, które organizowane są pod egidą Stowarzyszenia Sport Dzieci i Młodzieży. Dzięki temu, że wyniki ze świdnickich imprez trafią do ogólnopolskiej bazy będziemy mogli wyłonić reprezentację naszych młodych sportowców, które w czerwcu wyjadą na finał krajowy z udziałem dzieci z całej Polski.

Wydarzenie współorganizowane jest Świdnicką Grupę Biegową, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Powiatowe Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Świdnicy, Urząd Miejski w Świdnicy, Lokalną Organizacje Turystyczną Księstwo Świdnicko-Jaworskie oraz wielokrotnego medalistę Mistrzostw Polski w skoku w dal Mateusza Jopka.

Komplet wyników: https://www.facebook.com/swidnickagrupabiegowa