Pierwszy po wakacyjnej przerwie Świdnicki Czwartek Lekkoatletyczny za nami

144 uczestników zgromadziły pierwsze zawody trzeciego już cyklu reaktywowanych Świdnickich Czwartków Lekkoatletycznych. Impreza w czwartek, 3 września odbyła się na stadionie im. Janusza Kusocińskiego w Świdnicy.

Mimo trwającej pandemii frekwencja była wysoka. Najliczniejszą obsadę miał bieg na 100 metrów chłopców (19 uczestników).

Świdnickie Czwartki Lekkoatletyczne to wspólna inicjatywa Świdnickiej Grupy Biegowej, Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Powiatowego Zrzeszenia LZS w Świdnicy i Urzędu Miejskiego w Świdnicy. Sponsorami tej edycji były firmy Matex i Szkoła Spawania Wojciecha Brydaka.

Na dzieci i młodzież czekało 12 biegów na dystansach od 60 do 1000 metrów. Na wszystkich na mecie czekał słodki poczęstunek.

Tradycyjnie już w trakcie imprezy odbywała się zbiórka funduszy na zakup specjalistycznego wózka biegowego dla niepełnosprawnego dziecka. Zebrano 396 złotych.

Przypomnijmy, że udział w zajęciach jest bezpłatny. Kolejny Świdnicki Czwartek Lekkoatletyczny już 1 października o godzinie 17.00 na stadionie im. Janusza Kusocińskiego w Świdnicy. Terminy kolejnych spotkań: czwartek – 05.11.2020, czwartek – 03.12.2020 – finał cyklu.

Wszyscy uczestnicy, którzy wystartują w co najmniej trzech biegach, po zakończeniu cyklu 4 biegów otrzymają pamiątkowy medal i wezmą udział w losowaniu nagród, które odbędzie się podczas spotkań finałowych. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymają puchary i nagrody rzeczowe.

WYNIKI SZCZEGÓŁOWE