Ostatni Świdnicki Czwartek LA za nami!

113 uczestników zgromadziły pierwsze po ograniczeniach związanych z pandemią, a ostatnie przed wakacjami zawody cyklu Świdnickich Czwartków Lekkoatletycznych. Impreza przy pięknej słonecznej pogodzie w czwartek, 25 czerwca odbyła się na stadionie im. Janusza Kusocińskiego w Świdnicy.

Świdnickie Czwartki Lekkoatletyczne to wspólna inicjatywa Świdnickiej Grupy Biegowej, Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Powiatowego Zrzeszenia LZS w Świdnicy i Urzędu Miejskiego w Świdnicy. Sponsorami tej edycji były firmy Matex i Szkoła Spawania Wojciecha Brydaka.

Na dzieci i młodzież czekało 12 biegów na dystansach od 60 do 1200 metrów. Wszyscy uczestnicy otrzymali piękne pamiątkowe medale oraz słodki poczęstunek. Ponieważ w związku z pandemią z planowanych czterech spotkań odbyły się tylko dwa, organizatorzy zadecydowali o rezygnacji z nagradzania w klasyfikacji generalnej.

Warto wspomnieć, że przy okazji tych oraz wcześniejszych zawodów lekkoatletycznych (Bieg Pamięci Janusza Kusocińskiego) wśród widzów i uczestników krążyła puszka, do której można było wrzucić datek na zakup wózka sportowego dla niepełnosprawnych dzieci. Konto akcji zasiliła kwota 315 złotych i 40 groszy.

Mamy nadzieję, że od września warunki epidemiczne pozwolą na rozpoczęcie i sprawne przeprowadzenie kolejnego cyklu Świdnickich Czwartków Lekkoatletycznych.  

foto użyczone Moja Świdnica

SZCZEGÓŁOWE WYNIKI