CZWÓRKI CHŁOPCÓW – MINISIATKÓWKA klas 6 SP – 6.03.2020

Młodzi siatkarze z SP 6 w Świdnicy poszli w ślady swoich koleżanek ze szkoły i wygrali zawody minisiatkówki Czwórek klas 6 SP, które odbyły się 6 marca w Hali Zawiszów. Zawodnicy z szóstki zaczęli turniej od wyrównanego spotkania i zwycięstwa nad drużyną SP 1 (2-0) choć w oba sety kończyły się grą na przewagi. Kolejne dwa spotkania przeszli dosyć gładko wygrywając bez straty seta z SP 4 i SP 315. I dopiero ostatni mecz z siatkarzami SP 8 okazał się najtrudniejszy. Drużyna SP 6 zaczęła spotkanie od przegranego pierwszego seta, drugiego już wygrała i o zwycięstwie i pierwszym miejscu w zawodach miał zadecydować tie-break. Decydujący set okazał się bardzo zacięty, ostatecznie wygrany przez szóstkę na przewagi, gdzie drużyna SP 8 miała nawet piłkę meczową i jej nie wykorzystała. Rywalizacja w minisiatkówce polega na rozgrywaniu meczów z dwoma tzw. składami, gdzie w pierwszym secie gra pierwsza czwórka zawodników z jednym rezerwowym, drugiego seta gra drugi skład. Turniej grany był systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów. Zwycięski zespół z SP 6 oprócz zdobycia największej liczby punktów w rywalizacji awansował jednocześnie do dalszych szczebli rozgrywek ‚Współzawodnictwa szkolnego 2019-2020’ i reprezentować będzie Świdnicę 13 marca w finale powiatowym. Organizator zawodów, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, przygotował na zakończenie pamiątkowe dyplomy oraz medale. Wyróżnieni zostali też najlepsi zawodnicy: Kamil Grzelak (SP 1), Daniel Legan (SP 4), Wiktor Urbańczyk (SP 6), Karol Wiatrowski (SP 8), Krystian Dec (SP 315).