PIŁKA KOSZYKOWA DZIEWCZĄT KLAS 7-8 SP – 23 i 25.10.2019

Dziewczęta z SP 6 w Świdnicy zwyciężczyniami zawodów Koszykówki klas 7-8 SP w ramach ‚Współzawodnictwa szkolnego 2019-2020’. Do turnieju zorganizowanego przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji zgłosiło się sześć reprezentacji świdnickich szkół podstawowych, które najpierw rozegrały mecze każdy z każdym w dwóch grupach eliminacyjnych. Zawody rozegrane zostały na dwóch halach, 23 października na hali przy SP 1, a dwa dni później na hali przy SP 105. Eliminacje w SP 1 uświetniły w przerwach występy Cheerleaderek z tej szkoły. Do ścisłego finału trafiły następnie po dwie najlepsze drużyny z grup grając dalej każdy z każdym. Zawodniczki szóstki bez problemu przeszły eliminacje, wygrywając z SP 1 (12-6) i SP 4 (18-4). W meczach finałowych największy opór stawiły im koszykarki z SP 105. Ostatecznie mecz wygrały zawodniczki SP 6 (8-6). Bardzo wyrównany poziom finału spowodował, że o miejscach 2-3 na podium musiała zadecydować różnica zdobytych koszy. Trzy zespoły uzyskały taką samą liczbę punktów i potrzebna była tzw. małą tabela dla zainteresowanych drużyn. Tutaj najlepszą skutecznością mogły poszczycić się dziewczęta z SP 8, które zajęły drugie miejsce w zawodach. Na najniższym stopniu podium stanęły zawodniczki SP 105. Poza podium uplasowały się koszykarki z SP 1. Na zakończenie imprezy organizator przygotował pamiątkowe dyplomy oraz medale. Wyróżnione zostały też najlepsze zawodniczki w swoich zespołach: Natalia Jarosz (SP 1), Amelia Kozina (SP 4), Natalia Głogiewicz (SP 6), Oliwia Cieślak (SP 8), Gabriela Pawłowska (SP 105), Aleksandra Zdanowicz (SP 315).