Aktualność

Zostań instruktorem wrotkarstwa!

| 22 lutego 2018

To pierwsza takie wydarzenie w Świdnicy. W kwietniu na lodowisku Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędzie się kurs na instruktora wrotkarstwa. Szkolenie potrwa sześć dni. Trwają zapisy.

 

Kurs instruktora wrotkarstwa to efekt dobrych kontaktów i wspólpracy ŚOSiR-u i Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich, który jest organizatorem szkolenia. Kurs odbędzie się w terminei 9-14.04.2018. Na uczestników czeka blisko 50 godzin teoretycznych i praktycznych zajęć z zakresu techniki jazdy, specyfiki poszczególnych konkurencji, doboru sprzętu itp. Szczegóły dotyczące kursu, warunki uczestnictwa i zapisy znajdują się na stronie internetowej PZSW TUTAJ

 

Od roku lodowisko przy ulicy Śląskie czasowo może zamienić się w rolkowisko. Wszystko dzięki specjalnej, rozkładanej podłodze. Wiosną i latem 2017 roku odbywały się na niej zawody The World Games oraz Mistrzostwa Polski w hokeju na rolkach, natomiast jesienią została udostępniona lokalnym rolkarzom. W tym roku również planowane jest uruchomienie rolkowiska.

 

 

Nasze kluby

Media