Aktualność

Po 11. Biegu Niepodległości - Świdnica 2018

| 13 listopada 2018

Tradycji stało się zadość/ Po raz jedenasty świdnicką starówką przebiegł Bieg Niepodległości. Setna rocznica odzyskania wolności sprawiła, że do biegu zapisała się rekordowa liczba ponad 1860 biegaczy!.

 

Dla biegaczy przygotowano cztery okrążenia trasy: Rynek, ul. Grodzka, ul. Zamkowa, ul. Kotlarska, Rynek, ul. Długa, ul. Daleka, ul. Pułaskiego, Rynek. Długość jednego okrążenia wynosiła 1250 metrów. Przebiec można było maksymalnie cztery pętle. Każdy sam decydował ile okrążeń chce pokonać. Tradycyjnie nie mierzono czasu. Ważny był sam udział i dobra zabawa w atmosferze radosnego rekreacyjno-patriotycznego pikniku. Na pierwszych 1500 zapisanych osób czekała pamiątkowa koszulka i na mecie czekał pamiątkowy medal. Ponieważ w tym roku uczestników było więcej niż przygotowanych medali – Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji zapowiada, że brakujące pamiątki zostaną wybite i przekazane zapisanym uczestnikom. Osoby, które zapisały się na bieg, a zabrakło dla nich medalu prosimy o wysłanie maila na adres osir@osir.swidnica.pl Na maile czekamy do 20 listopada, następnie zlecimy ich wybicie. O sposobie odebrania pamiątki poinformujemy w terminie późniejszym.

 

Atrakcją tegorocznego biegu było pojawienie się Marszałka Józefa Piłsudskiego, w którego wcielił się dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury, Zbigniew Curyl. Obok niego medale wręczali: prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska i jej zastępcy: Szymon Chojnowski i Marek Suwalski, wicestarosta Powiatu Świdnickiego Zygmunt Worsa, komendant hufca ZHP Świdnica, Mariola Misia Pamuła i gospodarz wydarzenia, dyrektor Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Jerzy Żądło.

 

Po biegu odbyło się losowanie. Na uczestników biegu czekały vouchery dos sklepów, zaproszenia na obiekty ŚOSiR-u itp.

Głównymi organizatorami 11. Biegu Niepodległości Świdnica 2018 byli: Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Urząd Miejski w Świdnicy, Starostwo Powiatowe w Świdnicy. Współorganizatorzy: Muzeum Dawnego Kupiectwa, ZHP Hufiec Świdnica, Lokalna Organizacja Turystyczna Księstwo Świdnicko-Jaworskie.

ALBUM ZDJĘĆ

 

Nasze kluby

Media