Aktualność

PIŁKA KOSZYKOWA DZIEWCZĄT – IGRZYSKA MŁODZIEŻY (klasy 7-8 SP i 3 Gimn.) - 19.10.2018

| 23 października 2018

Niemałą niespodziankę sprawiły dziewczęta z SP 6 w Świdnicy wygrywając Igrzyska Młodzieży w piłce koszykowej w ramach 'Współzawodnictwa szkolnego 2018-2019'. Do turnieju, który odbył się 19 października na Hali Zawiszów przy SP 1 przystąpiło 6 reprezentacji świdnickich podstawówek w kategorii klas 7-8 i 3 gimnazjalnych. Od samego początku jeszcze w grupach eliminacyjnych nad rywalkami przeważały zawodniczki SP 105, broniące tytułu z ubiegłego roku, i to one zdecydowanie wysunęły się na faworyta imprezy. Gry w dwóch grupach eliminacyjnych każdy z każdym wyłoniły cztery zespoły grające dalej w ścisłym finale. Tutaj o pierwszym miejscu miał zadecydować dopiero ostatni mecz pomiędzy szóstką a sto piątką. Dziewczętom z SP 05 nie udało się wykorzystać lepszych warunków fizycznych, popełniały też więcej błędów i były w tym spotkaniu mniej skuteczne. Koszykarki z SP 6 za to odrobiły lekcje grając szybciej i przede wszystkim lepiej taktycznie ostatecznie wygrywając 3 punktami finał współzawodnictwa. I to one reprezentować będą nasze miasto w dalszych szczeblach rozgrywek w tej dyscyplinie sportu. Na zakończenie imprezy organizator, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, przygotował dla drużyn pamiątkowe dyplomy oraz medale. Wyróżnione zostały też najlepsze zawodniczki drużyn: Aleksandra Kantarowicz (SP 1), Lena Jasiecka (SP 2), Alicja Klag (SP 4), Maja Sarzyńska (SP 6), Vanessa Bachta (SP 8), Zuzanna Rut (SP 105).

Końcowa klasyfikacja (z punktacją do współzawodnictwa):

  1. SP 6 – 10 pkt

  2. SP 105 - 8 pkt

  3. SP 8 – 7 pkt

  4. SP 4 – 6 pkt

  5. SP 2 – 5 pkt

  6. SP 1 – 4 pkt

 

ALBUM ZDJĘĆ

Fotorelacja: Waldi Kurek

Nasze kluby

Media