Aktualność

Nowy rok szkolny ze 'Współzawodnictwem szkolnym 2017-2018"

| 15 września 2017

Połowa września to czas na rozpoczęcie zawodów sportowych w ramach 'Współzawodnictwa szkolnego 2017-2018'. W czwartek 14 września odbyło się spotkanie organizacyjne, na którym przybyłym nauczycielom W-F ze świdnickich szkół podstawowych wręczone zostały kalendarze i terminarz rywalizacji szkół na poziomie miejsko-gminnym. Przybyłych gości przywitał z ramienia organizatora dyrektor Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji pan Jerzy Żądło. Założenia działań na ten rok szkolny przedstawiła pani Annabella Wierzbicka, koordynator regionalny Szkolnego Związku Sportowego 'Dolny Śląsk”. Kalendarz imprez świdnickich podstawówek na pierwszy semestr szkolny omówił przygotowujący zawody pan Waldemar Kurek z ŚOSIR. W tym roku mimo zmian w szkolnictwie podział kategorii wiekowych pozostał zachowany. Klasy 1-6 szkół podstawowych rywalizować będą w ramach Igrzysk Dzieci natomiast w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej wystartują uczniowei klas 7 szkół podstawowych i klas 2-3 gimnazjalnych. Również w rywalizacji sportowej naszego miasta zachowana zostanie punktacja w obu kategoriach wiekowych z osobnym podziałem na chłopców i dziewczęta. Pierwsze punkty we współzawodnictwie w obu kategoriach wiekowych świdnickie szkoły będą miały szanse zdobyć już 19 września w Sztafetowych biegach przełajowych. Również w przyszłym tygodniu 21 września rozegrana zostanie Szkolna Liga Lekkoatletyczna w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Relacje z zawodów i wyniki będzie można śledzić na naszych stronach: www.osir.swidnica.pl w zakładce 'SPORT SZKOLNY" oraz na www.facebook.com/osir.swidnica/

 

Nasze kluby

Media