Aktualność

Na stadionie praca wre!

| 19 kwietnia 2018

W połowie marca wznowiono prace przy remoncie stadionu przy ulicy Śląskiej. Wraz z pojawieniem się na placu budowy nowego wykonawcy – konsorcjum lokalnych firm DABRO-BAU i BUD-ZIEM tempo prac wyraźnie wzrosło. Obiekt zmienia się z każdym dniem!

 

Jako gospodarz stadionu z radością obserwuję tempo zmian i szybką realizację kolejnych etapów remontu. Współpraca z wykonawcą układa się bardzo dobrze, głęboko wierzę, że zgodnie z zapewnieniami wyczekiwany przez świdniczan nasz nowy stadion będzie gotowy do 31 sierpnia – mówi Jerzy Żądło, dyrektor Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekracji.

 

Przypomnijmy, że inwestycja obejmuje przebudowę płyty głównej boiska o nawierzchni trawiastej układanej z rolki wraz z instalacją nawadniającą, budowę bieżni lekkoatletycznej o nawierzchni syntetycznej, budowę urządzeń lekkoatletycznych oraz przybudowę trybun wraz z zadaszeniem i budynkiem spikera. Stadion będzie dostosowany do wymogów kategorii V B wg wytycznych Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i IAAF – Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych oraz dla wymagań licencyjnych Polskiego Związku Piłki Nożnej w zakresie infrastruktury piłkarskiej dla obiektów min. III ligi.Na arenie stadionu znajdzie się zestaw urządzeń lekkoatletycznych: skocznia do skoku wzwyż, w dal, trójskoku, dwuścieżkowa skocznia do skoku o tyczce, rów z wodą do biegu z przeszkodami, rzutnia do pchnięcia kulą, rzutnia do rzutu dyskiem i młotem oraz dwie rzutnie do rzutu oszczepem. Czterotorowa okólna bieżnia 400 metrowa (na dystansie 100 metrów – sześć torów) zostanie oświetlona. Trybuny na 999 miejsc będą częściowo zadaszone (ok. 500 miejsc), a cały obiekt zostanie nagłośniony i objęty monitoringiem.

 

Nasze kluby

Media