Aktualność

LIGA LEKKOATLETYCZNA IGRZYSK MŁODZIEŻY (klasy 7-8 SP i 3 Gimn.) - 21.09.2018

| 25 września 2018

Liga Lekkoatletyczna Igrzysk Młodzieży (klasy 7-8 SP i 3 Gimn.) rozpoczynająca tegoroczne 'Współzawodnictwo szkolne 2018-2019' odbyła się przy hucznym oficjalnym otwarciu nowego stadionu Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W piątek 21 września 2018 r. punktualnie o godz. 11.00 przemarszem barwnego korowodu przedszkolaków, uczestników zawodów i przedstawicieli klubów sportowych prowadzonych przez świdnickie Mażoretki Prima rozpoczęła się cała uroczystość. Były występy i przemówienia. Wśród gości specjalnych byli samorządowcy, a także znakomitości polskiego sportu – Tomasz Majewski, Józef Lisowski, Łukasz Krawczuk, Arkadiusz Gardzielewski, Kazimierz Dąbrowski i 108-letni weteran lekkoatletyki Stanisław Kowalski. Punktem kulminacyjnym imprezy było przecięcie wstęgi oznaczające oddanie obiektu w użytkowanie sportowcom. W sztafecie pokoleń na dystansie 4 x 400 metrów drużyna Vip-ów a następnie przedstawicieli świdnickiego urzędu symbolicznie przekazały pałeczki sportowcom i uczniom czyli tym, którzy na co dzień korzystać będą z nowego obiektu lekkoatletycznego. Po słodkim poczęstunku – efektownym torcie mistrza Eugeniusza Kępy obiektem na dobre zaczęła rządzić młodzież. W zawodach Ligi Lekkoatletycznej w ramach Igrzysk Młodzieży zaprezentowało się przeszło 200 uczniów ze świdnickich szkół podstawowych. Drużyny złożone osobno z 16 dziewcząt i 16 chłopców z każdej szkoły rywalizowały w 7 konkurencjach. Indywidualne rezultaty przeliczane były następnie na punkty wg specjalnej tabeli lekkoatletycznej. Ostatecznie 12 najlepszych wyników po zsumowaniu dawało końcowy rezultat drużyny. Nowy stadion i świetna pogoda od razu spowodowały, że wielu zawodników poprawiło swoje życiowe rekordy.

 

Po zakończonych zawodach najlepszym drużynom pamiątkowe dyplomy oraz medale wręczali dyrektor Świdnickie Ośrodka Sportu i Rekreacji pan Jerzy Żądło i z ramienia Szkolnego Związku Sportowego pani Annabella Wierzbicka. Zwycięskie zespoły dziewcząt z SP 4 i chłopców z SP 105 będą reprezentować Świdnicę w Finale dolnośląskim już za tydzień 26 września na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Życzymy powodzenia.

 

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA / z osobną punktacją do współzawodnictwa/:

DZIEWCZĘTA:

  1. SP 4 – 836 pkt /10 pkt/

  2. SP 105 – 780 pkt /8 pkt/

  3. SP 6 – 762 pkt /7 pkt/

  4. SP 8 – 660 pkt /6 pkt/

  5. SP 2 – 630 pkt /5 pkt/

  6. SP 1 – 526 pkt /4 pkt/

  7. SP Społeczna – 310 pkt /3 pkt/

  8. SP 315 – 257 pkt /2 pkt/

  9. NKSP Caritas – 235 /1 pkt/

CHŁOPCY:

  1. SP 105 – 1133pkt /10 pkt/

  2. SP 4 – 988 pkt /8 pkt/

  3. SP 6 – 753 pkt /7 pkt/

  4. SP 8 – 733 pkt /6 pkt/

  5. SP 1 – 704 pkt /5 pkt/

  6. SP 2 – 605 pkt /4 pkt/

  7. SP 315 – 374 pkt /3 pkt/

  8. NKSP Caritas – 326 pkt /2 pkt/

  9. NSP Bliżej Dziecka – 54 pkt /1 pkt/

 

KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA DZIEWCZĄT:

1m. SP 4 – DZIEWCZĘTA

100 m:

  • Karolina Woźniczka – 14,7 /76 p/

  • Hanna Drozd – 14,9 /70 p/

  • Weronika Gajda – 16,2 /38 p/

300 m:

  • Alicja Klag – 47,9 /85 p/

  • Emilia Federowicz – 53,4 /36 p/

  • Wiktoria Pogoda – 50,3 /61 p/

Skok w dal:

  • Lena Niemczyk – 3,69 /51 p/

  • Martyna Schienke – 3,56 /44 p/

  • Weronika Gajda – 3,79 /56 p/

Pchnięcie kulą (3 kg):

  • Dominika Sokołowska – 7,95 /86 p/

  • Kornelia Napart – 8,40 /92 p/

Rzut Oszczepem (500 g):

  • Hanna Wieliczko – 21,00 /69 p/

  • Sandra Sowa – 20,50 /67 p/

Sztafeta 4 x 100 m:

  • Woźniczka, Klag, Drozd, Niemczyk – 59,5 /79 p/

 

2m. SP 105 – DZIEWCZĘTA

100 m:

  • Hanna Jaśkiewicz – 13,9 /102 p/

  • Julia Makowska – 15,1 /65 p/

300 m:

  • Kamila Gałecka – 52,9 /40 p/

  • Amelia Pieszczoch – 53,2 /38 p/

  • Sandra Pęczar – 53,6 /35 p/

600 m:

  • Zuzanna Bednarz – 2.12,41 /34 p/

  • Wiktoria Bromm – 2.10,22 /39 p/

  • Martyna Zielińska – 1.59,80 /68 p/

Skok w dal:

  • Aleksandra Bylicka – 3,50 /41 p/

  • Zuzanna Rut – 4,18 /77 p/

  • Weronika Olejnik – 3,50 /41 p/

Pchnięcie kulą (3 kg):

  • Martyna Konarska – 7,78 /83 p/

  • Dominika Gołębiewska – 7,05 /73 p/

Rzut oszczepem (500 g):

  • Wiktoria Wiraszka – 20,70 /68 p/

Sztafeta 4 x 100 m:

  • Jaśkiewicz, Gałecka, Rut, Fąfara – 59,00 /83 p/

 

3m. SP 6 – DZIEWCZĘTA

100 m:

  • Agnieszka Piechurska – 13,4 /120 p/

  • Jessica Goździejewska – 15,7 /49 p/

  • Julia Boczek – 15,5 /54 p/

300 m:

  • Julia Nowak – 52,1 /46 p/

  • Agata Karp – 56,4 /18 p/

  • Martyna Trelewska – 53,1 /38 p/

600 m:

  • Klaudia Kolanek – 2.04,20 /55 p/

  • Weronika Kolanek – 2.11,95 /35 p/

Skok w dal:

  • Agata Burdak – 3,51 /42 p/

  • Inga Kmiecik – NK

  • Weronika Woźniak – 3,63 /48 p/

Pchnięcie kulą (3 kg):

  • Karina Krzykalska – 7,67 /82 p/

  • Aleksandra Skóra – 7,80 /83 p/

  • Magdalena Partyka – 7,26 /76 p/

Rzut oszczepem (500 g):

  • Oliwia Idziaszek – 15,00 /44 p/

  • Maja Sarzyńska – 13,40 /38 p/

 

Sztafeta 4 x 100 m:

  • Piechurska, Goździejewska, Nowak, Boczek – 1.01,2 /67 p/

 

4m. SP 8 – DZIEWCZĘTA

100 m:

  • Klaudia Malina – 16,2 /38 p/

  • Anna Nykiel – 15,0 /68 p/

300 m:

  • Jagoda Wróbel – 52,7 /41 p/

  • Vanessa Bachta – 55,6 /22 p/

  • Kamila Skonieczny – 55,7 /22 p/

600 m:

  • Izabela Bator – 2.26,22 /11 p/

  • Klaudia Wieczorek – 2.23,30 /15 p/

Skok w dal:

  • Wiktoria Rafalont – 4,06 /70 p/

  • Julia Turek – 3,61 /47 p/

  • Weronika Rutkowska – 3,25 /30 p/

Pchnięcie kulą (3 kg):

  • Oliwia Tragarz – 6,87 /70 p/

  • Michalina Wróbel – 6,05 /58 p/

  • Wiktoria Lulek – 8,40 /92 p/

Rzut oszczepem (500 g):

  • Anna Chruścik – 14,00 /40 p/

  • Olga Iwańska – 14,60 /43 p/

Sztafeta 4 x 100 m:

  • Malina, Bachta, Nykiel, Wróbel – 1.01,7 /63 p/

 

5m. SP 2 – DZIEWCZĘTA

100 m:

  • Julia Kruczek – 15,4 /57 p/

  • Zofia Wąsowska – 15,7 /49 p/

300 m:

  • Wiktoria Podleśna – 51,7 /49 p/

  • Natalia Chmielowska – 55,8 /21 p/

  • Emilia Brodziak – 1.00,00 4 p/

Skok w dal:

  • Julia Rusak – 3,06 /22 p/

  • Iza Ostaszewska – 3,08 /23 p/

  • Greta Śmietańska – 3,21 /28 p/

Pchnięcie kulą (3 kg):

  • Wiktoria Hoyer – 7,70 /82 p/

  • Dominika Bazyluk – 7,47 /79 p/

Rzut oszczepem (500 g):

  • Lena Jasiecka – 22,90 /77 p/

  • Sandra Skierś – 21,50 /71 p/

Sztafeta 4 x 100 m:

  • Podleśna, Kruczek, Wąsowska, Jasiecka – 1.00,5 /72 p/

 

6m. SP 1 – DZIEWCZĘTA

100 m:

  • Natalia Lipiec – 16,9 /24 p/

  • Emilia Hardy – 15,8 /47 p/

300 m:

  • Maria Marczuk – 51,00 /55 p/

  • Julia Hoszowska – 1.04,9 /0 p/

  • Aleksandra Kantarowicz – 57,6 /12 p/

600 m:

  • Dominika Trzyna – 2.10,90 /38 p/

Skok w dal:

  • Natalia Jarosz – 3,77 /55 p/

  • Hanna Fugiel – 2,77 /11 p/

Pchnięcie kulą (3 kg):

  • Maja Banaszak – 6,21 /60 p/

  • Julia Pisowicz – 5,98 /57 p/

  • Theofani Kułak – 5,85 /55 p/

Rzut oszczepem (500 g):

  • Zuzanna Wysoczańska – 11,00 /28 p/

  • Julia Lingo – 15,80 /48 p/

Sztafeta 4 x 100 m:

  • Jarosz, Lipiec, Fugiel, Kantarowicz – 1.04,3 /47 p/

 

7m. SP Społeczna – DZIEWCZĘTA

100 m:

  • Kornelia Niemiec – 16,6 /30 p/

  • Karolina Koźmińska – 17,1 /21 p/

300 m:

  • Daria Kopaczewska – 57,3 /13 p/

600 m:

  • Amelia Jabłońska – 3.02,40 /0 p/

  • Nikola Kowalska – 2.33,96 /4 p/

Skok w dal:

  • Matylda Kozak – 4,10 /72 p/

  • Aleksandra Kowalska – 3,80 /56 p/

Pchnięcie kulą (3 kg):

  • Oliwia Baran – 5,38 /48 p/

Rzut oszczepem (500 g):

  • Martyna Mirocha – 6,80 /11 p/

Sztafeta 4 x 100 m:

  • Niemiec, Koźmińska, Mirocha, Kozak – 1.02,9 /55 p/

 

8m. SP 315 – DZIEWCZĘTA

100 m:

  • Magdalen Pilch – 16,7 /28 p/

  • Amelia Chronówka – 17,1 /21 p/

600 m:

  • Weronika Zaręba – 2.56,30 /0 p/

Pchnięcie kulą (3 kg):

  • Nikola Pielech – 6,98 /72 p/

Rzut oszczepem (500 g):

  • Wiktoria Wajdzik – 11,70 /31 p/

  • Wiktoria Fiałka – 22,80 /77 p/

Sztafeta 4 x 100 m:

  • Pilch, Fiałka, Chronówka, Wajdzik – 1.07,8 /28 p/

 

9m. NKSP Caritas – DZIEWCZĘTA

100 m:

  • Magdalena Klimczak – 16,9 /24 p/

300 m:

  • Magdalena Głąb – 1.01,7 /0 p/

  • Dominika Szukowska – 1.07,4 /0 p/

600 m:

  • Dominika Kopernicka – 2.12,28 /35 p/

  • Karolina Pfister – 2.17,60 /24 p/

Skok w dal:

  • Aleksandra Mądra – 3,39 /36 p/

Pchnięcie kulą (3 kg):

  • Zuzanna Usek – 6,46 /64 p/

  • Julia Bazylewicz – 5,67 /52 p/

 

KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA CHŁOPCÓW:

1m. SP 105 – CHŁOPCY:

100 m:

  • Aleksander Zelek – 12,3 /114 p/

  • Jakub Bizoń – 12,6 /102 p/

  • Kacper Przedpełski – 13,0 /87 p/

300 m:

  • Mateusz Dubojski – 39,6 /127 p/

  • Szymon Miśkiewicz – 43,9 /80 p/

  • Hubert Barcik – 45,4 /66 p/

1.000 m:

  • Martin Walendzik – 3.08,00 /89 p/

  • Jakub Łużny – 3.13,10 /79 p/

  • Karol Walichnowski – 3.12,80 /81 p/

Skok w dal:

  • Wiktor Szymanowski – 4,38 /53 p/

  • Tomasz Antoniak – 4,54 /59 p/

  • Norbert Majewski – 3,48 /20 p/

Pchnięcie kulą (5 kg):

  • Hubert Wcisło – 8,39 /83 p/

  • Krystian Nowakowski – 8,65 /86 p/

  • Amadeusz Kubas – 7,18 /66 p/

Rzut oszczepem (600 g):

  • Jakub Panas – 23,20 /57 p/

Sztafeta 4 x 100 m:

  • Zelek, Przedpełski, Bizoń, Dubojski – 49, 3 /139 p/

 

2m. SP 4 – CHŁOPCY

100 m:

  • Łukasz Jajko – 12,6 /102 p/

  • Kamil Ulanowski – 12,2 /118 p/

300 m:

  • Kordian Stramek – 44,7 /72 p/

1.000 m:

  • Kacper Stachurski – 3.01,10 /105 p/

  • Oskar Gawiński – 3.06,80 /92 p/

Skok w dal:

  • Juliusz Ćwirko – 4,65 /64 p/

  • Damian Wiercigroch-Gasek – 4,66 /65 p/

  • Dawid Krupczak – 4,37 /52 p/

Pchnięcie kulą (5 kg):

  • Kamil Jaszczurowski – 8,95 /90 p/

  • Mateusz Ulanowski – 8,26 /81 p/

  • Ernest Plichta – 7,19 /67 p/

Rzut oszczepem (600 g):

  • Nikodem Gaj – 23,60 /58 p/

  • Hubert Gutowski – 28,40 /74 p/

  • Adrian Rembisz – 18,70 /42 p/

Sztafeta 4 x 100 m:

  • Jajko, Gasek, Jaszczuk, Ulanowski – 52, 4 / 0 p – Dyskw)

 

3m. SP 6 – CHŁOPCY

100 m:

  • Sebastian Friebe – 13,7 /63 p/

  • Mateusz Solarz – 13,8 /60 p/

300 m:

  • Jakub Solarz – 45,6 /64 p/

  • Kacper Nurkiewicz – 51,6 /22 p/

1.000 m:

  • Emil Gliwa – 3.34,60 /43 p/

  • Wiktor Dyś – 3.07,60 /90 p/

Skok w dal:

  • Bartosz Doliński – 5,07 /84 p/

  • Jakub Walaszczyk – 4,07 /40 p/

  • Tomasz Sierzputowski – 4,52 /59 p/

Rzut Oszczepem (600 g):

  • Mateusz Fąfara – 22,40 /54 p/

  • Michał Przyborowski – 27,00 /69 p/

Sztafeta 4 x 100 m:

  • Doliński, Solarz, Staroń, Tragarz – 53,3 /105 p/

 

4m. SP 8 – CHŁOPCY

100 m:

  • Jakub Piotrowski – 13,1 /83 p/

  • Rafał Szumski – 13,3 /76 p/

300 m:

  • Jakub Rosa – 54,7 /8 p/

  • Marceli Roman – 52,6 /17 p/

  • Jakub Dobrowloski – 49,3 /35 p/

1.000 m:

  • Jakub Jaworski – 3.40,80 /35 p/

  • Krzysztof Wyszyński – 3.35,80 /42 p/

Skok w dal:

  • Piotr Kowalski – 4,14 /43 p/

  • Daniel Rozborski – 4,02 /38 p/

  • Kacper Wrzodek – 4,76 /69 p/

Pchnięcie kulą (5 kg):

  • Antoni Złotnicki – 8,44 /83 p/

  • Igor Ryglowski – 7,16 /66 p/

  • Michał Jedliński – 7,97 /77 p/

Rzut Oszczepem (600 g):

  • Eryk Bartoszewicz – 16,80 /36 p/

  • Jakub Kowalczyk – 13,80 /27 p/

Sztafeta 4 x 100 m:

  • Isterski, Piotrowski, Wrzodek, Szumski – 55,8 /85 p/

 

5m. SP 1 – CHŁOPCY

100 m:

  • Stanisław Madziara – 14,1 /52 p/

  • Jakub Derda – 13,7 /63 p/

  • Kacper Zakrocki – 14,5 41 p/

300 m:

  • Szymon Kaczmarek – 44,7 /72 p/

  • Robert Kaźmierczak – 49,7 /33 p/

1.000 m:

  • Miłosz Kałwak – 3.45,30 /30 p/

  • Igor Kańczuga – 3.19,10 /68 p/

Skok w dal:

  • Stanisław Romanik – 4,36 /52 p/

  • Antoni Romanik – 4,07 /40 p/

  • Adrian Jesionka – 4,15 /43 p/

Pchnięcie kula (5 kg):

  • Maksymilian Gerus – 8,18 /80 p/

  • Martin Westerlich – 6,69 /60 p/

  • Michał Sakowski – 5,83 /49 p/

Rzut oszczepem (600 g):

  • Paweł Michalski – 12,40 /22 p/

  • Timoteo Lema – 10,80 /17 p/

Sztafeta 4 x 100 m:

  • Kaźmierczak, Jesionka, Madziara, Westerlich – 56,1 /83 pkt/

 

6m. SP 2 – CHŁOPCY

100 m:

  • Łukasz Sałata – 12,5 /106 p/

300 m:

  • Marcin Michalski – 48,6 /40 p/

1.000 m:

  • Gracjan Paździora – 3.37,90 /39 p/

Skok w dal:

  • Jakub Rajca – 4,05 /39 p/

Pchnięcie kulą (5 kg):

  • Daniel Worobiec – 9,27 /94 p/

  • Bartek Kuriata – 10,18 /107 p/

Rzut oszczepem (600 g):

Norbert Gmerek – 22,60 /55 p/

  • Radosław Graj – 14,30 /28 p/

Sztafeta 4 x 100 m:

  • Michalski, Rajca, Worobiec, Sałata – 54,2 /97 p/

 

7m. SP 315 – CHŁPCY

100 m:

  • Adrian Klimczak – 14,7 /36 p/

  • Filip Kowalczyk – 14,8 /34 p/

300 m:

  • Grzegorz Usiński – 57,4 /2 p/

  • Marek Mrzygłód – 48,5 /41 p/

1.000 m:

  • Kacper Szewczyk – 3.26,50 /55 p/

Skok w dal:

  • Mikołaj Bobowski – 3,63 /24 p/

  • Jakub Cichowski – 3,35 /16 p/

  • Aleks Sroga – 3,71 /27 p/

Pchnięcie kulą (5 kg):

  • Damian Suppa – 7,10 /65 p/

  • Jakub Grobelny – 7,75 /74 p/

Sztafeta 4 x 100 m:

  • Klimczak, Nieduży, Kowalczyk ,Sroga – 59,2 /0 p – Dyskw./

 

8m. NKSP Caritas – CHŁOPCY

100 m:

  • Aleksander Krzywy – 15,9 /13 p/

  • Mikołaj Dziedzic – 17,1 /1 p/

300 m:

  • Mateusz Szrejder – 57,6 /1 p/

  • Kryspin Szydełko – 48,1 /44 p/

  • Mateusz Łach – 52,0 /20 p/

1.000 m:

  • Radosław Pawlik – 3.19,60 /67 p/

Skok w dal:

  • Marcin Delmaczyński - 3,74 /28 p/

  • Alan Wróbel – 3,29 /14 p/

Pchnięcie kulą (5 kg):

  • Michał Karwała – 7,94 /77 p/

Sztafeta 4 x 100 m:

  • Krzywy, Dziedzic, Karwała, Delmaczyński – 59,4 /61 p/

 

9m. NSP Bliżej Dziecka – CHŁPOCY

100 m:

  • Wojciech Gałka – 16,2 /9 p/

300 m:

  • Bartosz Paś – 1.01,00 /0 p/

Skok w dal:

  • Jakub Andrzejewski – 2,98 /7 p/

Sztafeta 4 x 100 m:

  • Andrzejewski, Gałka, Kałużny, Pitura – 1.03,42 /38 p/

 

ALBUM ZDJĘĆ

 

 

Nasze kluby

Media