Zawodnicy SP 2 najlepsi w siatkówce plażowej klas 7-8. Przy bardzo dobrej pogodzie w środę 20 maja odbyły się zawody Siatkówki plażowej chłopców klas 7-8 szkół podstawowych. Na boiskach Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji sześć zgłoszonych reprezentacji świdnickich podstawówek przystąpiło do rywalizacji w tej dyscyplinie sportu w ramach „Współzawodnictwa szkolnego 2025-2026”. Drużyny po wcześniejszym rozstawieniu najpierw grały w dwóch grupach eliminacyjnych każdy z każdym do dwóch wygranych setów. Następnie po dwa najlepsze zespoły z grup dalej rywalizowały w grupie finałowej. Drużyna SP 2 łatwo przeszła grupę eliminacyjną pokonując bez straty seta zespoły SP 8 i SP 6 by w ścisłych finałach dalej bez straty seta wygrywać z zawodnikami SP 1 i SP 4. Na drugim miejscu uplasowała się reprezentacja SP 8. Zawodnicy oprócz walki o punkty do świdnickiego współzawodnictwa rywalizowali o awans do dalszych szczebli rozgrywek. Do finału strefy wałbrzyskiej awansowały dwie najlepsze drużyny SP 2 i SP 8, które powalczą o finał dolnośląski 10 czerwca również na boiskach OSIR Świdnica. Organizator na zakończenie przygotował pamiątkowe medale oraz dyplomy. Wyróżnieni zostali też najlepsi zawodnicy zespołów: Michał Ligierko (SP 1), Hubert Odachowski (SP 2), Oliwier Krzyszkowski (SP 4), Feliks Dudek (SP 6), Olaf Dziewiczkiewicz (SP 8.), Szymon Bębnowicz (SP 315).
Końcowa klasyfikacja (z punktacją do współzawodnictwa):
- SP 2 – 10 pkt
- SP 8 – 8 pkt
- SP 4– 7 pkt
- SP 1 – 6 pkt
- SP 6 – 5 pkt
- SP 315 – 4 pkt
Fotorelacja: Waldi Kurek










































































