Siatkarki z SP 6 w Świdnicy zwyciężyły zawody Siatkówki plażowej klas 7-8 szkół podstawowych. Przy idealnej pogodzie dla tej dyscypliny we wtorek 19 maja cztery reprezentacje świdnickich podstawówek rywalizowało w plażówce w ramach „Współzawodnictwa szkolnego 2025-2026”. Drużyny po wcześniejszym rozstawieniu zagrały turniej systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów. Zawodniczki SP 6 wypadły zdecydowanie najlepiej pokonując bez straty seta kolejno SP 2, SP 105 i SP 8. Jedyny bardzo wyrównany mecz siatkarki „szóstki” stoczyły z reprezentantkami SP 105 wygrywając w obu setach dopiero na przewagi. Organizatorem zawodów tradycyjnie był Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, który na zakończenie przygotował pamiątkowe medale oraz dyplomy. Wyróżnione zostały też najlepsze zawodniczki zespołów: Justyna Gerus (SP 2), Michalina Jaźwik (SP 6), Zuzanna Dorobek (SP 8 ), Natalia Olichwer (SP 105). Do dalszego szczebla rozgrywek, finału strefy wałbrzyskiej, awansowały dwie najlepsze drużyny, SP 6 i SP 105. Finał strefy wałbrzyskiej Siatkówki plażowej dziewcząt klas 7-8 SP rozegrany zostanie we wtorek 9 czerwca o godz. 10.00 również na boiskach ŚOSIR w Świdnicy przy ul. Śląskiej 35.
Końcowa klasyfikacja (z punktacją do współzawodnictwa):
1. SP 6 – 10 pkt
2. SP 105 – 8 pkt
3. SP 8 – 7 pkt
4. SP 2 – 6 pkt
Fotorelacja: Waldi Kurek































































