SPORTOWY (i nie tylko) CZERWIEC NA NASZYCH OBIEKTACH

Imprezowy sezon w pełni. Czerwiec na obiektach Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji będzie niezwykle intensywny. Przed nami wyzwanie organizacji lub współorganizacji kilkudziesięciu imprez – w tym tych sztandarowych: Dni Świdnicy i Pikniku Sportowo-Rekreacyjny na finiszu Rajdu Rowerowego, finałowych zawodów Świdnickich Czwartków Lekkoatletycznych, 12. Memoriał Bogdana Szymańskiego w tenisie ziemnym czy pierwszy turniej cyklu Otwartych Turniejów Siatkówki Plażowej. Oto szczegóły…

4 czerwca (wtorek). O godzinie 16.00 na otwarcie sezonu na skatparku przy ulicy Polna Droga zaprasza Fundacja Ładne Historie. Pełne atrakcji wydarzenie otworzy cykl wakacyjnych spotkań na tym obiekcie.

5 czerwca (środa). Niezwykłe zawody będzie gościło nasze lodowisko. Obiekt stanie się areną Otwartych Wojewódzkich Zawodów Grup Ratownictwa Wysokościowego. Od godziny 9.00 żołnierze, strażacy i ratownicy górscy walczyć będą z czasem na trasie biegu i toru linowego z przeszkodami. Gospodarzem zawodów jest Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej ze Świdnicy. Wstęp wolny.

6 czerwca (czwartek). Ten dzień będzie zdecydowanie należał do młodych lekkoatletów. O godzinie 10.00 przedszkolaki z całej Świdnicy staną w szranki  Biegu Przedszkolaka. To sympatyczne przedsięwzięcie na Stadionie Miejskim im. Janusza Kusocińskiego organizuje Rada Powiatowa LZS w Świdnicy. O godzinie 17.30 (zapisy do 17.15) ruszą finałowe zawody Świdnickich Czwartków Lekkoatletycznych. Na młodych sportowców czekać będą konkurencje biegowe, skok w dal i pchnięcie kulą.

7-9 czerwca (piątek-niedziela). Nasze obiekty kolejny raz będą gościły imprezy w ramach święta miasta. Wśród gwiazd muzycznych będą między innymi: Jamal, Agnieszka Chylińska, Sobota & Arthur Samuel, Tabu, Shaguy, Dżentelmens Long & Junior. My szczególnie zapraszamy na niedzielny Piknik Sportowo-Rekreacyjny, Aktywność proponujemy rozpocząć od godziny 10.00, gdy spod Urzędu Miejskiego wyruszy Rajd Rowerowy „Świdnica na Rowery”.  Zapisy – TUTAJ. Po godzinnej przejażdżce uczestnicy rajdu dotrą na obiekty ŚOSiR, gdzie od godziny 12.00 do 15.00 czekać będzie moc atrakcji dla całych rodzin. – Cieszę się, że po raz kolejny spotkamy się na tym sportowym pikniku i gorąco zachęcam do wzięcia w nim udziału. Przyjęta przez nas formuła sprawia, że każdy, bez względu na wiek znajdzie coś dla siebie – mówi Jerzy Żądło, dyrektor ŚOSiR. Dostępne będzie Miasteczko Sportowe LZS, stanie wielka strefa dmuchańców dla małych i dużych, specjalny plac zabaw z grami wielkoformatowymi i atrakcjami dla dzieci zbuduje Ale Heca!, stoisko z tatuażami natryskowymi dla dzieciaków wystawi FunHouse, a kluby sportowe zatroszczą się o gry, zabawy, turnieje i pokazy. W trakcie wydarzenia dostępne będą też między innymi stoiska testowe rowerów elektrycznych Storm i KTM. Nie zabraknie podsumowania organizowanego przez ŚOSiR cyklu zawodów Współzawodnictwa Szkolnego oraz koordynowanego przez Biuro Sportu Urzędu Miejskiego w Świdnicy treningu Rowerowej Stolicy Polski. Jak co roku będzie też wielka loteria z atrakcyjnymi nagrodami, z której dochód będzie przeznaczony na organizację Świdnickich Czwartków Lekkoatletycznych. Wstęp na festyn jest wolny.

11 czerwca (wtorek). Po udanej inauguracji przed rokiem, z inicjatywy AP Prpgres Świdnica odbędzie piłkarski turniej przedszkolaków. Początek zawodów o godzinie 10.00 na sztucznym boisku przy ulicy Śląskiej.

14 czerwca (piątek). Tradycyjnie już wspólnie z Urzędem Miejskim w Świdnicy zapraszamy na Piknik Ekologiczny. Impreza odbędzie się na placu przed lodowiskiem (w razie niepogody w budynku Lodowiska) w godzinach 10.00-16.00.

15 czerwca (sobota). Na festyn rodzinny pod hasłem „Zobacz mnie Mamo, zobacz mnie Tato” zaprasza Liga Kobiet Polski koło w Świdnicy. Piknik odbędzie się w Parku Centralnym przy hali Pionierów. Początek o godzinie 16.00.

16 czerwca (niedziela). Już po raz dwunasty zapraszamy tenisistów do wzięcia udziału w Memoriale Bogdana Szymańskiego. Początek zawodów deblowych na kortach przy ulicy Śląskiej. Początek rywalizacji planowany jest na godz. 9.00.  

W tym samym dniu, ale o godzinie 12.00 w Parku Centralnym wystartuje III Bieg po rodzinę zastępczą. Wydarzenie ma przede wszystkim charakter społeczny i ma na celu promocję idei rodzin zastępczych w Świdnicy.

21 czerwca (piątek). Piknik Świętojański – jedyne w swoim rodzaju coroczne wydarzenie z mnóstwem atrakcji odbędzie się w Parku Centralnym przy hali Pionierów. Początek o godzinie 15.00.

22-23 czerwca (sobota-niedziela). Na festyn rodzinny z dmuchańcami i malowaniem twarzy zaprasza FunHouse. Atrakcje dostępne od godziny 12.00.

23 czerwca (niedziela). W tym dniu odbędzie się organizowany przez naszą instytucję pierwszy z trzech wakacyjnych turniejów siatkówki plażowej. Na „dzień dobry” zapraszamy na turnieje w kategorii kobiet i mężczyzn. Początek zawodów na boiskach piaskowych przy ulicy Śląskiej o godzinie 10.00.

28 czerwca (piątek). W tym dniu zaplanowano festyn Powitanie Wakacji. Do wspólnego świętowania zapraszamy świdniczan na terenie przy Bosmanacie nad zalewem Witoszówka. Początek o godzinie…

30 czerwca (niedziela). Nasze boiska do plażówki będą areną charytatywnego turnieju siatkówki pod patronatem Pierogów na Skrzydłach. Zmagania w trzech kategoriach (kobiety, mężczyźni, rekreacja) rozpoczną się o godzinie 9.00.

W tym samym dniu zapraszamy też na festyn na rzecz podopiecznych schroniska dla bezdomnych zwierząt w Świdnicy. Spotkajmy się w Parku Centralnym w godzinach 11.00-18.00.

W  czerwcu nasze obiekty będą też gościły między innymi rozgrywki ligowe i rozmaite turnieje z udziałem świdnickich klubów. 16, 23 i 30 czerwca na terenie Campingu odbędą się ogniska dla uczestników Rajdów Rowerowych organizowanych przez Lokalną Organizacje Turystyczną Księstwo Świdnicko-Jaworskie.

 Pełen kalendarz wydarzeń organizowanych, współorganizowanych lub odbywających na naszych obiektach jest dostępny TUTAJ