TENIS STOŁOWY DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW KLAS 5-6 SP – 23.11.2023

W czwartek 23 listopada odbyły się kolejne zawody w ramach „Współzawodnictwa szkolnego 2023-2024”. Tym razem dziewczęta i chłopcy z klas 5-6 szkół podstawowych rywalizowali w Turnieju tenisa stołowego. Do imprezy, która rozegrana została w Hali Zawiszów przy SP 1 w Świdnicy zgłosiło się sześć reprezentacji dziewcząt i siedem drużyn chłopców. Każdy zespół mógł się składać z dwójki zawodników plus jedna osoba rezerwowa. W obu kategoriach szkoły po rozstawieniu grały systemem każdy z każdym najpierw w dwóch grupach eliminacyjnych, z których do ścisłego finału trafiały po dwie najlepsze drużyny. Aby wygrać spotkanie każda drużyna grała dwa mecze singlowe i debla a gdy wynik nie dawał trzech zwycięstw dla danej szkoły grano kolejne dwa mecze singlowe. O równym poziomie rywalizacji świadczył fakt, że kilka spotkań kończyło się rezultatem 3-1 między innymi mecz o pierwsze miejsce w kategorii dziewcząt pomiędzy drużynami NKSP Caritas i SP 6 wygrany 3- przez zawodniczki Caritasu. U chłopców najlepiej wypadli zawodnicy SP 4, którzy w meczu finałowym pokonali drugą drużynę turnieju z NSP Bliżej Dziecka.

Na zakończenie turnieju organizator, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował dla uczestników pamiątkowe dyplomy oraz medale. Wyróżnieni zostali też najlepsi zawodnicy w swoich zespołach: Aleksandra Chmielewska i Vladyslav Davydenko (SP 1), Ewa Trościanko i Franciszek Kościołek (SP 2), Maja Pielas i Dawid Drozd (SP 4), Zofia Malczyk i Miłosz Magierowski (SP 6), Zuzanna Dorobek i Bruno Iwański Walczak (SP 8 ), Amelia Karwała i Szymon Pietryka (NKSP Caritas),  Szymon Sorbjan (NSP Bliżej Dziecka).

Oprócz rywalizacji o punkty do świdnickiego współzawodnictwa drużyny walczyły również o awans do dalszych szczebli rozgrywek. W tym wypadku po dwa najlepsze zespoły w obu kategoriach dostały się do Finału strefy wałbrzyskiej, który rozegrany zostanie w marcu 2024 roku w Krosnowicach.

Końcowa klasyfikacja (z punktacją do współzawodnictwa):

DZIEWCZĘTA:

1. NKSP Caritas – 10 pkt

2. SP 6 – 8 pkt

3. SP 2 – 7 pkt

4. SP 4 – 6 pkt

5. SP 8 – 5 pkt

6. SP 1 – 4 pkt

CHŁOPCY:

1. SP 4 – 10 pkt

2. NSP Bliżej Dziecka – 8 pkt

3. SP 2 – 7 pkt

4. SP 6 – 6 pkt

5. SP 8 – 5 pkt

6. NKSP Caritas – 4 pkt

7. SP 1 – 3 pkt

Fotorelacja: Waldi Kurek

GALERIA ZDJĘĆ 1

GALERIA ZDJĘĆ 2