Tłumy na Biegu Niepodległości!

Po raz piętnasty zaprosiliśmy świdniczan do wzięcia udziału w Biegu Niepodległości. 11 listopada przy niezłej jak na listopad aurze ulicami świdnickiej starówki pobiegło około 1200 osób.

Do pokonania była trasa o długości 1250 metrów. Aby otrzymać pamiątkowy medal trzeba było pokonać przynajmniej jedno okrążenie. Najbardziej wytrwali mogli jednak uczynić to czterokrotnie i w ten sposób ich dystans wyniósł 5 kilometrów!

Przed biegiem wspólnie odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego, a sygnał do startu dała prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska. Oprócz niej medalami dekorowali także zastępcy prezydent Krystian Werecki, przewodniczący Rady Miejskiej: Jan Dzięcielski, Rafał Fasuga, Lech Bokszczanin, wicestarosta Powiatu Świdnickiego Zygmunt Worsa, dyrektor Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Jerzy Żądło oraz radny Sejmiku Dolnośląskiego, Jacek Iwancz. Nad wszystkim czuwał „Marszałek Józef Piiłsudski” – w postać jednego z ojców polskiej niepodległości tradycyjnie już wcielił się Zbigniew Curyl, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy.

Organizatorem Świdnickiego Biegu Niepodległości jest Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji przy współpracy z Urzędem Miejskim w Świdnicy, Starostwem Powiatowym w Świdnicy, Lokalną Organizacją Turystyczną Księstwo Świdnicko-Jaworskie i Komendą Hufca ZHP Świdnica.