CZWÓRKI DZIEWCZĄT – MINIPIŁKA SIATKOWA KLAS 6 SP – 27.01.2023

W piątek 27 stycznia na Hali Zawiszów przy SP 1 w Świdnicy rozegrany został turniej minisiatkówki tzw. Czwórek dziewcząt klas szóstych szkół podstawowych. Do zawodów przystąpiło 6 drużyn reprezentujących świdnickie podstawówki. Po rozstawieniu do dwóch grup eliminacyjnych mecze rozgrywane były do dwóch wygranych setów przy założeniu zasady, że w pierwszym secie gra pierwsza czwórka dziewcząt plus jedna rezerwowa, natomiast w drugim secie grają już drugie składy. Taka forma rozgrywek w minisiatkówce ma na celu aktywizować większą ilość uczniów biorących udział w rywalizacji. Po rozegraniu grup eliminacyjnych w meczach każdy z każdym po dwie najlepsze drużyny walczyły dalej w grupie finałowej grając każdy z każdym. Ostatecznie zwycięsko z całego turnieju wyszła reprezentacja dziewcząt z SP 6, która najpierw w eliminacjach łatwo pokonała zespoły NKSP Caritas i SP 4 oraz w meczu grupy finałowej SP 8. Dopiero w ścisłym finale w meczu o pierwsze miejsce więcej kłopotu szóstce sprawiły zawodniczki SP 105. Mecz ten zakończył się tie-breakiem, w którym to właśnie młode siatkarki z SP 6 wygrały. Podobnie bardzo wyrównane spotkanie toczyło się w meczu o trzecie miejsce pomiędzy drużynami SP 8 i SP 4. Tutaj też o zwycięstwie ósemki zadecydował tie-break.

Tradycyjnie na zakończenie imprezy organizator, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, przygotował pamiątkowe dyplomy oraz medale. Wyróżnione zostały też najlepsze zawodniczki: Julia Styś (SP 1), Hanna Biedroń (SP 4), Angelika Borońska (SP 6), Aleksandra Foltak (SP 8 ), Wiktoria Bernatowicz (SP 105), Amelia Karwała (NKSP Caritas).

Zwycięska reprezentacja SP 6 awansowała i powalczy w dalszych szczeblach rozgrywek współzawodnictwa w finałach strefowych.

Końcowa klasyfikacja (z punktacją do współzawodnictwa):

1. SP 6 – 10 pkt

2. SP 105 – 8 pkt

3. SP 8 – 7 pkt

4. SP 4  – 6 pkt

5. SP 1 – 5 pkt

6. NKSP Caritas – 4 pkt

Fotorelacja: Waldi Kurek

GALERIA ZDJĘĆ 1

GALERIA ZDJĘĆ 2