PIŁKA SIATKOWA DZIEWCZĄT KLAS 7-8 SP – 10.01.2023

Faworytki z SP 105 nie zawiodły i zwyciężyły Turniej piłki siatkowej dziewcząt klas 7-8 szkół podstawowych rozgrywany w ramach „Współzawodnictwa szkolnego 2022-2023”. Choć o ich wygranej zadecydował ostatni bardzo wyrównany i emocjonujący mecz z drużyną SP 6. Po pierwszym przegranym secie na przewagi w drugim również stojącym na wysokim poziomie udało się siatkarkom ze sto piątki doprowadzić do remisu w setach. O pierwszym miejscu w zawodach zadecydował tie-break już dosyć łatwo wygrany przez zespół SP 105. Do turnieju zorganizowanego we wtorek 10 stycznia przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji zgłosiło się 5 reprezentacji świdnickich podstawówek. Rywalizacja na Hali Zawiszów przy SP1 rozpoczęła się o godz. 11.00 najpierw w dwóch grupach eliminacyjny a następnie w fazie finałowej gdzie grano spotkania każdy z każdym do dwóch wygranych setów. Rozstawione drużyny SP 105 i SP 6 w swoich grupach gładko pokonywały rywalki. O trzecie miejsce powalczyły reprezentacje SP 8 i SP 4. Tutaj lepsze okazały się dziewczęta ósemki. Na zakończenie rywalizacji drużynom przypadły pamiątkowe medale oraz dyplomy. Wyróżnione zostały także najlepsze zawodniczki w swoich zespołach: Lena Dziedzic (SP 1), Kornelia Rostkowska (SP 4), Maja Długołęcka (SP 6), Zofia Mikunda (SP 8 ), Lena Jasińska (SP 105).