Puchary Silesian Cup rozdane. Nasze trofeum pojechało do Namysłowa! (FOTO)

Stroke Wrocław w kategorii U 12, Dwójka Gubin w U 11, AP Namysłów w U 10 i Silesia Żarów w U 9 – oto zwycięzcy już dziewiętnastej edycji halowego turnieju piłkarskiego Silesian Winter Cup.

Młodzi piłkarze tradycyjnie rywalizowali w okresie między świętami Bożego Narodzenia i Nowym Rokiem. Na starcie stanęły 44 zespoły z całej Polski. Rywalizacja toczyła się w czterech kategoriach wiekowych. Mecze odbywały się na boisku otoczonym bandami. W kolejnych dniach imprezy o puchary fundowali: Poseł na Sejm RP Ireneusz Zyska, prezydent Miasta Świdnica, Beata Moskal-Słaniewska, dyrektor Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Jerzy Żądło oraz firma Mineral Zdrój.

W turnieju o puchar dyrektora Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Jerzego Żądło, w strefie medalowej znalazły się dziewczęta trenera Damiana Błaszczyka z MKS Polonii Świdnica rywalizujące w kategorii U 10. Była szansa nawet na finał, ale „krótka ławka” sprawiła, że w decydujących meczach świdniczankom zaczęło brakować sił. Pierwsze miejsce zajął zespół Akademii Piłkarskiej Namysłów, drugie Iskra Kochlice, a trzecie GKS Krupiński Suszec.

Młodych sportowców dekorowali dyrektor ŚOSiR, Jerzy Żądło i Dariusz Jaworski, dyrektorem turnieju.

Obok fundatorów pucharów imprezę wsparły: Fundacja KGHM Polska Miedź, Urząd Marszałkowski, Urząd Miejski w Świdnicy, Starostwo Powiatowe w Świdnicy, oraz przedstawiciel marki Joma – firma Dacco.

Wyniki XIX Silesian Winter Cup (Świdnica 27-30.12.2022)

29.12. Kategoria U 10 – rocznik 2013 i młodsi – o Puchar Dyrektora Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Jerzego Żądło

Półfinały: AP Namysłów – GKS Krupiński Suszec 5:3, Polonia Świdnica Girls I – Iskra Kochlice 0:2

O 9. miejsce: Polonia Świdnica – UKS Pieńsk 2:2, k. 1:2

O 7. miejsce: Polonia Świdnica Girls II – FA Wałbrzych 4:2

O 5. miejsce: Pogoń Pieszyce – Victoria Świebodzice 1:2

O 3. miejsce: GKS Krupiński Suszec – Polonia Świdnica Girls I 2:0

O 1. miejsce: AP Namysłów – Iskra Kochlice 6:2

Najlepszy bramkarz: Emilia Wójcik (Polonia Świdnica Girls I)

Najlepszy strzelec: Matvii Lavryk (AP Namysłów)

Najlepszy zawodnik: Miłosz Brewiński (Iskra)