Mister Camping 2022 dla nas!

Kolejny raz znajdujący się w kompleksie obiektów Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Śląskiej Camping nr 231 został laureatem prestiżowego konkursu Polskiej Federacji Campingu i Caravaningu, Mister Camping 2022. Nasz obiekty został sklasyfikowany na trzecim miejscu!

Branżowy konkurs był bezpłatny. Jego głównym celem jest motywowanie campingów do podwyższania standardu, rozwijania usług i podnoszenia ich jakości, a także promocja polskich campingów w kraju i za granicą. Ocenie konkursowej podlega m.in. zagospodarowanie, wyposażenie, stan techniczny, czystość i estetyka campingu, jakość obsługi turystów oraz bezpieczeństwo pobytu na campingu, brane są również pod uwagę opinie turystów krajowych i zagranicznych.

Po trudnych latach pandemii mijający rok zaowocował wyraźnym wzrostem liczby gości. – W mijających dwunastu miesiącach na campingu gościły 1421 osoby, którym udzielono 2531 osobonoclegów. Świdnicę odwiedzili w kamperach turyści z 18 państw. Obok Polaków największą grupę stanowili Niemcy – 221 gości. W dalszej kolejności byli to – uwaga – Algierczycy, Holendrzy, Czesi, Brytyjczycy, Francuzi, Szwedzi i Austriacy. Najdalej mieli do nas goście z Nowej Zelandii – mówi Jerzy Żądło, dyrektor ŚOSiR-u.

Camping nr 231 działa od 2008 roku. Amatorzy wypoczynku w kamperach i przyczepach doceniają świdnicki camping za rozległy trawiasty teren, możliwość schronienia się w cieniu owocowych drzew, całodobowo czynną recepcję i sanitariaty oraz bezpłatny wc chem. Na tonącej w zielni powierzchni ponad 5000 m kw. urządzone zostały rozległe pole namiotowe oraz stanowiska caravaningowe dla 15 kamperów, czy przyczep (wymiary: 12 x 15 m), w tym dwa stanowiska oraz sanitariaty przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Każde stanowisko jest z oddzielnym przyłączem elektrycznym. Do dyspozycji gości jest również pełne zaplecze sanitarne, stanowisko do grilla i sala cateringowo-szkoleniowa. Swobodna atmosfera i przyjazne otoczenie sprzyja relaksowi, również w towarzystwie swoich milusińskich. Na terenie campingu wydzielony jest parking monitorowany całą dobę. W tym roku dodatkowym magnesem przyciągającym turystów okazał się basen letni, który został oddany do użytku w lipcu.