TENIS STOŁOWY KLAS 5-6 SP – 23.11.2022

W środę 23 listopada odbyły się kolejne zawody w ramach „Współzawodnictwa szkolnego 2022-2023”. Tym razem dziewczęta i chłopcy z klas 5-6 szkół podstawowych rywalizowali w Turnieju tenisa stołowego. Do imprezy, która rozegrana została w Hali Zawiszów przy SP 1 w Świdnicy zgłosiło się sześć reprezentacji dziewcząt i siedem drużyn chłopców. Każdy zespół mógł się składać z dwójki zawodników plus jedna osoba rezerwowa. W obu kategoriach szkoły po rozstawieniu grały każdy z każdym najpierw w dwóch grupach eliminacyjnych, z których do ścisłego finału trafiały po dwie najlepsze drużyny. Aby wygrać spotkanie każda drużyna grała dwa mecze singlowe i debla a gdy wynik nie dawał trzech zwycięstw dla danej szkoły grano kolejne dwa mecze singlowe. O równym poziomie rywalizacji świadczył fakt, że kilka spotkań kończyło się rezultatem 3-2 między innymi mecz o pierwsze miejsce w kategorii chłopców pomiędzy drużynami SP 4 i SP 2 wygrany 3-2 przez zawodników czwórki. U dziewcząt najlepiej wypadły zawodniczki SP 8 ale o dalszych miejscach decydowało ostatnie spotkanie zakończone wynikiem 3-2 gdzie SP 6 pokonało zespół NSP Bliżej Dziecka zajmując drugie miejsce na podium.

Na zakończenie turnieju organizator, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował dla uczestników pamiątkowe dyplomy oraz medale. Wyróżnieni zostali też najlepsi zawodnicy w swoich zespołach: Kiril Bondarenko (SP 1), Ewa Trościanko i Franek Kościołek (SP 2), Lena Rogóż i Michał Maliszewski (SP 4), Zofia Malczyk i Piotr Waśniowski (SP 6), Aleksandra Serzhanskaya i Karol Walczak (SP 8 ), Maja Krupa i Vlad Chegorjan (SP 315), Aleksandra Walczak i Szymon Sorbjan NSP Bliżej Dziecka).

Oprócz rywalizacji o punkty do świdnickiego współzawodnictwa drużyny walczyły również o awans do dalszych szczebli rozgrywek. W tym wypadku po dwa najlepsze zespoły w obu kategoriach dostały się do Finału strefy wałbrzyskiej, który rozegrany zostanie 7 marca 2023 roku w Krosnowicach.

Końcowa klasyfikacja (z punktacją do współzawodnictwa):

DZIEWCZĘTA:

1. SP 8 – 10 pkt

2. SP 6 – 8 pkt

3. SP 4 – 7 pkt

4. NSP Bliżej Dziecka – 6 pkt

5. SP 315 – 5 pkt

6. SP 2 – 4 pkt

CHŁOPCY:

1. SP 4 – 10 pkt

2. SP 2 – 8 pkt

3. NSP Bliżej Dziecka – 7 pkt

4. SP 1 – 6 pkt

5. SP 6 – 5 pkt

6. SP 8 – 4 pkt

7. SP 315 – 3 pkt

Fotorelacja: Waldi Kurek

GALERIA ZDJĘĆ 1

GALERIA ZDJĘĆ 2