MINIPIŁKA KOSZYKOWA CHŁOPCÓW KLAS 5-6 SP – 17.11.2022

Młodzi koszykarze z SP 6 w Świdnicy okazali się zdecydowanie najlepsi w zawodach Minipiłki koszykowej klas 5-6 w ramach „Współzawodnictwa szkolnego 2022-2023”. Zawodnicy szóstki najpierw w grupie eliminacyjnej wygrali łatwo z SP Społeczna (42-2) i z SP 4 (25-14) a następnie w finałach pokonali zespoły SP 8 (36-10) oraz SP 1 (36-4). W turnieju wzięło udział sześć reprezentacji świdnickich podstawówek grając w dwóch grupach eliminacyjnych, z których następnie po dwie najlepsze drużyny z zaliczeniem meczu dalej rywalizowały każdy z każdym. Drużyny złożone z 12 zawodników każdy mecz grały według schematu: w pierwszej kwarcie grała pierwsza piątka, w drugiej kwarcie druga piątka a od kwarty trzeciej już dowolny skład. O drugim miejscu w imprezie zadecydowało spotkanie eliminacyjne SP 6 i SP 4 gdzie po wyrównanym meczu zawodnicy czwórki przegrali ale już w finałach oba swoje mecze wygrali z SP 1 (20-12) i z SP 8 (32-14).

Na zakończenie imprezy organizator, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, przygotował pamiątkowe dyplomy oraz medale. Wyróżnieni zostali tez najlepsi zawodnicy: Bartosz Kasprzak (SP 1), Bartosz Chęciński (SP 2), Stanisław Stramek (SP 4), Kacper Witaszczyk (SP 6), Wiktor Świąs (SP 8 ), Noah Boesh (SP Społeczna).

Zwycięska reprezentacja chłopców z SP 6, podobnie jak ich koleżanki grające dwa dni wcześniej, awansowała i powalczy w dalszych szczeblach rozgrywek współzawodnictwa w finałach strefowych.