MINIPIŁKA KOSZYKOWA DZIEWCZĄT KLAS 5-6 SP – 15.11.2022

Dziewczęta z SP 6 zwyciężyły w turnieju Minipiłki koszykowej klas 5-6 szkół podstawowych w ramach „Współzawodnictwa szkolnego 2022-2023”. Cztery zgłoszone reprezentacje świdnickich podstawówek rywalizowały we wtorek 15 listopada na Hali Zawiszów przy SP 1 systemem każdy z każdym. Zawody minikoszykówki to specyficzny rodzaj rozgrywek. Drużyny składające się z 10-12 uczennic grają w pierwszej kwarcie najpierw pierwszą piątką zawodniczek, następnie w drugiej gra druga piątka. Od trzeciej kwarty składy na boisku są już dowolne. Chodzi tu głównie o aktywowanie do rywalizacji większej ilości uczniów.

We wtorkowych zawodach drużyny SP 6 i SP 8 swoje pierwsze mecze dosyć zdecydowanie wygrywały. Szóstka najpierw z SP 4 (32-10) oraz z SP 1 (16-6), natomiast ósemka wygrała z SP 1 (26-16) i SP 4 (40-14). O zwycięstwie w całym turnieju miał zadecydować mecz właśnie pomiędzy tymi dwoma zespołami. Po bardzo wyrównanym spotkaniu, przez trzy kwarty granym punkt za punkt, o pierwszym miejscu rozstrzygnęła ostatnia kwarta, w której młode koszykarki z SP 6 okazały się lepsze (23-20). Mecz o trzecie miejsce również przebiegał na początku na bardzo wyrównanym poziomie i dopiero w drugiej części spotkania zawodniczki SP 1 odskoczyły na kilka punktów i pokonały SP 4 (22-14).

Tradycyjnie na zakończenie imprezy organizator, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, przygotował pamiątkowe dyplomy oraz medale. Wyróżnione zostały też najlepsze zawodniczki: Anna Jesionka (SP 1), Natalia Wasilewicz (SP 4), Angelika Borońska (SP 6), Hanna Rosa (SP 8 ).

Zwycięska reprezentacja SP 6 awansowała i powalczy w dalszych szczeblach rozgrywek współzawodnictwa w finałach strefowych.