Pobiegliśmy dla Niepodległej Polski!

Tradycyjnie 11 listopada ulicami świdnickiej starówki przebiegła trasa Biegu Niepodległości. Już po raz czternasty rekreacyjnym biegiem świdniczanie uczcili Narodowe Święto Niepodległości.

Do pokonania było od 1 do 4 okrążeń, każde o długości 1250 metrów. Najbardziej wytrwali mogli zatem pokonać trasę liczącą 5 kilometrów. W tym roku znalazł się jednak śmiałek, który aż ośmiokrotnie pokonał przygotowany odcinek!

Na uczestników czekało 1200 pamiątkowych medali, które na mecie wręczali: prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska, wiceprezydenci Szymon Chojnowski i Krystian Werecki, przewodniczący Rady Miejskiej w Świdnicy, Jan Dzięcielski. wicestarosta, Zygmunt Worsa, dyrektor Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Jerzy Żądło oraz komendant hufca ZHP Świdnica, Mariola Pamuła. Nad wszystkim „czuwał” marszałek Józef Piłsudski, którego w pięknym stroju tradycyjnie już odwzorował Zbigniew Curyl. dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury.

Organizatorami i partnerami 14. Biegu Niepodległości były: Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Urząd Miejski w Świdnicy, Starostwo Powiatowe w Świdnicy, Komenda Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Świdnicy. Stowarzyszenie Lokalna Organizacja Turystyczna Księstwo Świdnicko-Jaworskie.

FOTO – OSiR Świdnica

FOTO – Moja Świdnica