W Finałach strefy wałbrzyskiej starsi chłopcy zwyciężyli a młodsi zajęli miejsce trzecie.

FINAŁY STREFY WAŁBRZYSKIEJ CHŁOPCÓW W MINIPIŁCE NOŻNEJ KLAS 5-6 ORAZ KLAS 7-8 SP

Chłopcy z SP 6 w Świdnicy zwycięzcami Finału strefy wałbrzyskiej w piłce nożnej klas 7-8 szkół podstawowych. Ich młodsi koledzy w kategorii mininożnej klas 5-6 zajęli trzecie miejsce. W czwartek i piątek 20-21 października w Świdnicy na Orliku SP 6 rozgrywane były Finały strefy wałbrzyskiej w ramach „Współzawodnictwa szkolnego 2022-2023”. W pierwszym dniu swoje mecze grali młodsi piłkarze z klas 5-6. W tej kategorii wiekowej wystąpiło pięć zespołów, zwycięzców swoich powiatów, które rywalizowały systemem każdy z każdym. Pierwsze miejsce w klasach młodszych zajęła reprezentacja SP 7 Nowa Ruda, na drugim miejscu zespół z Dzierżoniowa a na trzecim SP 6 Świdnica. Kolejne miejsca zajęły reprezentacje Ząbkowic i Wałbrzycha. Dzień później w piątek do finału strefy przystąpili uczniowie klas 7-8 szkół podstawowych. Sześć drużyn najpierw grało swoje spotkania w dwóch grupach eliminacyjnych każdy z każdym. Następnie w kolejności zajętych miejsc w grupach grano już mecze finałowe o poszczególne miejsca w zawodach. Najlepiej w starszej kategorii wiekowej wypadli świdniccy piłkarze z SP 6, którzy w eliminacjach pokonali najpierw zespoły SP 8 Wałbrzych i SP Walim by w finałowym meczu o pierwsze miejsce po wyrównanym spotkaniu wygrać z reprezentacją SP 3 Ząbkowice. W meczu o trzecie miejsce od drużyny SP 7 Nowa Ruda lepsi okazali się piłkarze z SP 8 Wałbrzych. Na kolejnych miejscach uplasowali się uczniowie z SP Łagiewniki i SP Walim.

Zwycięskie zespoły w swoich kategoriach: SP 7 Nowa Ruda (klasy 5-6) oraz SP 6 Świdnica (klasy 7-8) tym samym awansowali do dalszych szczebli rozgrywek i na wiosnę zagrają w finałach dolnośląskich sportowego współzawodnictwa szkolnego.

Fotorelacja: Waldi Kurek