MINIPIŁKA NOŻNA CHŁOPCÓW kl. 5-6 – 6.10.2022

Faworyci rozgrywek Minipiłki nożnej chłopców klas 5-6, czyli uczniowie SP 6 w Świdnicy nie zawiedli i zwyciężyli w rozgrywanym 6 i 10 października turnieju w ramach „Współzawodnictwa szkolnego 2022-2023”. Najpierw w grupie eliminacyjnej bez straty bramki pokonali zawodników Szkoły Społecznej (18-0) i SP 1 (9-0). W finałach najpierw wygrali zdecydowanie z drużyną SP 8 (10-1) a w meczu decydującym o pierwszym miejscu po wyrównanej w pierwszej połowie walce zwyciężyli z zawodnikami SP 4 (4-1). W spotkaniu o trzecie miejsce powalczyły zespoły SP 1 i SP 8. Tutaj w zaciętym spotkaniu lepsi okazali się młodzi piłkarze z jedynki (3-1). Zwycięska drużyna SP 6 oprócz złotych medali wywalczyła sobie awans do dalszych szczebli rozgrywek. Trzeba dodać, że w ubiegłym roku szkolnym w tej kategorii wiekowej szóstka była mistrzem Polski w rozgrywkach międzyszkolnych.

Na zakończenie zawodów organizator, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, wręczył uczestnikom pamiątkowe dyplomy oraz medale. Wyróżnieni zostali też najlepsi zawodnicy drużyn: Bartosz Kasprzak (SP 1), Filip Bugaj (SP 2), Michał Maliszewski (SP 4), Mikołaj Kozar (SP 6), Oskar Ożóg (SP 8 ), Noah Bosch (SP Społeczna), Grzegorz Turek (NKSP Caritas)