8. TENISOWY TURNIEJ MIKSTÓW I SINGLI MASTERS PAMIĘCI WIESIA KUŁAKOWSKIEGO – 4.09.2022

Wręcz wymarzona pogoda towarzyszyła ósmej już edycji turnieju tenisowego mikstów upamiętniającej postać Wiesia Kułakowskiego, znanego i lubianego propagatora tej dyscypliny sportu. W niedzielę 4 września o godz. 9.00 na świdnickie korty weszły rozlosowane wcześniej pary mieszane by wyłonić zwycięzcę w tegorocznym turnieju. Oprócz mikstów do rywalizacji przystąpiło też sześciu najlepszych singlistów ze świdnickiego rankingu by walczyć w turnieju Masters. O godz. 12.00 odbyło się oficjalne otwarcie turnieju, w którym tradycyjnie uczestniczyła pani Halina Kułakowska, żona Wiesia wraz z synem i wnukiem, która podziękowała uczestnikom turnieju za ciągłą pamięć o Wiesiu. Przybyli też specjalnie byli uczniowie z kortów i przyjaciele m.in. Jan Czałkiewicz, Wiesiu Wojewoda. Kilka słów wspomnień wygłosił pan Jan Masłowski. Oficjalnego otwarcia dokonał pan Jerzy Żądło, dyrektor Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Spotkania w mikstach rozgrywano systemem brazylijskim do dwóch przegranych spotkań. W kategorii masters najpierw grano w dwóch grupach eliminacyjnych a następnie w półfinałach i na koniec rywalizowano już o miejsca. W obu kategoriach mecze rozgrywana były do dwóch wygranych setów, gdzie decydującym o zwycięstwie był super tie-break. O bardzo wyrównanym poziomie rywalizacji świadczy fakt, że większość meczów kończyła się dopiero w tie-breaku. Ostatecznie mistrzami mikstów do przyszłorocznego turnieju została para Joanna Baziak i Piotr Baziak, zwycięzcy sprzed dwóch lat. Na drugim miejscu podium po bardzo wyrównanym spotkaniu stanęli Małgorzata Misiek i Mariusz Paździora. W grach singlowych swoją dominację potwierdził prowadzący aktualnie w świdnickim rankingu Roman Kuc pokonując w finale Pawła Michalskiego.

Organizatorem turnieju był Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji przy finansowym wsparciu Powiatu Świdnickiego i Urzędu Miasta Świdnica. Dzięki tym instytucjom najlepsze miksty i singliści otrzymali talony na sprzęt sportowy. Były też pamiątkowe puchary i dyplomy oraz drobny sprzęt sportowy dla wszystkich uczestników imprezy. Fundującymi dodatkowe nagrody byli też sponsorzy: Firma Jako i Fundacja Łączy nas Football.

Na zakończenie po rozdaniu nagród uczestnicy turnieju zasiedli przy symbolicznym grillu. Nad całością rywalizacji i przebiegu turnieju czuwał Waldemar Kurek

Końcowa klasyfikacja:

Miksty:

1. Joanna Baziak, Piotr Baziak

2. Małgorzata Misiek, Mariusz Paździora

3. Elżbieta Waszkiewicz, Piotr Ek

4. Edyta Pawłowska, Andrzej Pawłowski

5. Katarzyna Kałat, Ireneusz Wiercigroch

6. Karolina Dec, Jakub Dec

7. Barbara Bobińska, Wojciech Sobczyk

8. Elżbieta Orzechowska, Jacek Orzechowski

Single Masters:

1. Roman Kuc

2. Paweł Michalski

3. Hubert Krzemiński

4. Waldemar Dziewisz

5. Bartosz Różycki

6. Bartłomiej Gasiulewicz

Fotorelacja: Waldi Kurek

GALERIA ZDJĘĆ