Lekkoatletyczny miting w Świdnicy!

Takiej imprezy w naszym mieście nie było od lat, a dla zmodernizowanego w 2018 roku Stadionu Miejskiego im. Janusza Kusocińskiego będzie to prawdziwy lekkoatletyczny chrzest bojowy. Już w sobotę, 11 czerwca obiekt będzie gościł organizowany przez Dolnośląski Związek Lekkiej Atletyki Dolnośląskie Zawody Lekkoatletyka dla każdego. Spodziewany jest przyjazd ponad pół tysiąca zawodników i zawodniczek w kategoriach U 12 i U 14.

Zawody na stadionie rozpoczną się o godzinie 12.00 i potrwają około sześciu godzin. W programie są konkurencje biegowe indywidualne i sztafetowe, skok w dal, skok wzwyż, rzut piłeczką palantową, pchnięcie kulą. Ranga zawodów jest bardzo wysoka. Świdnicka impreza stanowi jednocześnie kwalifikację do reprezentacji województwa na ogólnopolski finał, który 23 czerwca odbędzie się w Sieradzu.

Przymiarki do włączenia świdnickiego stadionu do lekkoatletycznej mapy Dolnego Śląska trwały od kilku lat. Sytuacji nie ułatwiała jednak pandemia. Rozegranie w Świdnicy zawodów Lekkoatletyka dla każdego początkowo planowano w ubiegłym roku, ale ostatecznie miejsce w kalendarzu znalazło się na rok 2022.

Wstęp na zawody jest wolny. Zapraszamy do kibicowania młodym lekkoatletom!