Po trzech latach przerwy spowodowanym obostrzeniami covidowymi wróciliśmy z zawodami lekkoatletycznymi w ramach współzawodnictwa szkolnego. W piątek 6 maja na stadionie OSIR Świdnica przy ul. Śląskiej odbyły się Lekkoatletyczne Igrzyska Dzieci klas 5-6 SP. Impreza zorganizowana przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji zgromadziła blisko 170 uczniów, reprezentantów 7 świdnickich podstawówek. Zawodnicy rywalizowali w pięciu konkurencjach biegowych i trzech technicznych. Najlepsi zawodnicy i zawodniczki zapewnili sobie awans do kolejnego szczebla rywalizacji, finału dolnośląskiego, który zaplanowany jest na koniec maja we Wrocławiu. Na zakończenie zawodów organizator wręczył zwycięzcom w poszczególnych konkurencjach indywidualnych pamiątkowe medale i dyplomy. Uczniowie oprócz walki o indywidualne medale zdobywali też punkty do klasyfikacji drużynowej współzawodnictwa. Z każdej konkurencji trzech zawodników drużyny danej szkoły punktowało dla zespołu gdzie na koniec suma zdobytych punktów dawała wynik końcowy osobno dziewcząt i chłopców. Punkty do drużynówki dodawane były wg klucza: 1m – 9 pkt, 2m – 7 pkt, 3m – 6 pkt, 4-5m – 5 pkt, 6-8m – 4 pkt, 9-12m – 3 pkt, 13-16m – 2 pkt17-20m – 1 pkt.
KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA (z punktacją do współzawodnictwa):
DZIEWCZĘTA
- SP 6 – 114 pkt (10 pkt)
- SP 8 – 69 pkt (8 pkt)
- SP 315 – 49 pkt (7 pkt)
- SP 1 – 49 pkt (6pkt)
- SP Społeczna – 43 pkt (5 pkt)
- SP 105 – 18 pkt (4 pkt)
- NSP Bliżej Dziecka – 14 pkt (3 pkt)
CHŁOPCY
- SP 6 – 110 pkt (10 pkt)
- SP 8 – 49 pkt (8 pkt)
- NSP Bliżej Dziecka – 46 pkt (7 pkt)
- SP 315 – 44 pkt (6 pkt)
- SP Społeczna – 36 pkt (5 pkt)
- SP 105 – 32 pkt (4 pkt)
- SP 1 – 28 pkt (3 pkt)
KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA:
DZIEWCZĘTA:
60 m:
- Hanna Lipińska – SP 6 – 8,90
- Milena Kijek – SP 8 – 9,10
- Hanna Adamska – SP 6 – 9,25
- Emilia Chmielewska – SP 1 – 9,36
- Julia Wrońska – SP 1 – 9,49
- Dominika Bech – SP Społeczna – 9,55
- Martyna Kisiel – SP 315 – 9,60
- Maja Kielar – SP 315 – 10,01
- Kaja Kiliszewska – SP 1 – 10,21
- Bianka Salamon – SP Społeczna – 10,30
- Ula Wyszyńska – SP 8 – 10,50
- Wanessa Król – SP 315 – 10,60
Milena Włodarska – NSP Bliżej Dziecka – 10,60
- Amelia Ból – NSP Bliżej Dziecka – 10,61
PK – Karolina Banaś – SP 1 – 10,80
300 m:
- Maja Długołęcka – SP 6 – 50,51
- Julia Terenkiewicz – SP 1 – 54,93
- Hanna Czarna – SP 6 – 55,61
- Julia Zaruska – SP 1 – 55,66
- Amelia Talarczyk – SP 105 – 55,80
- Emilia Poroś – SP 8 – 56,03
- Karolina Jamrozińska – SP 6 – 58,86
- Izabella Wintoniak – SP Społeczna – 59,02
- Krystyna Koniuch – SP 8 – 61,14
- Maja Krupa – SP 315 – 62,03
- Aleksandra Sierżańska – SP 8 – 62,05
- Izabela Majewska – SP 1 – 63,24
- Hanna Tegela – SP Społeczna – 90,00
600 m:
- Zofia Miłkowska – SP 8 – 2.01,22
- Zofia Chodorowska – SP 6 – 2.02,60
- Zofia Malczyk – SP 6 – 2.06,62
- Laura Mazurek – SP 6 – 2.10,79
- Ola Walczak – NSP Bliżej Dziecka – 2.12,08
- Klara Chęcińska – SP Społeczna – 2.13,80
- Violetta Mukhina – SP 105 – 2.16,81
- Amelia Przybylska – SP 315 – 2.17,65
- Pola Wnuk – SP 105 – 2.22,30
- Julia Matuszyk – SP Społeczna – 2.24,27
- Aleksandra Foltak – SP 8 – 2.30,24
- Aleksandra Majzels – SP 315 – 2.32,16
- Weronika Usińska – SP 315 – 2.48,00
Skok w dal:
- Michalina Kozak – SP 8 – 4,20
- Lena Dąbrzalska – SP 6 – 4,18
- Emila Babisz – SP 6 – 3,90
- Olivia Golanowska – SP 6 – 3,71
- Julia Klima – SP 1 – 3,68
- Julia Mscich – SP 8 – 3,65
- Hania Rosa – SP 8 – 3,53
- PK – Elana Zduńczyk – SP 6 – 3,41
- Maja Perlikowska – SP Społeczna – 3,25
- Julia Styś – SP 1 – 3,13
- Sonia Krzesak – SP 1 – 2,95
- Mia Skałba – SP Społeczna – 2,92
- PK – Wiktorai Janasik – SP 1 – 2,80
- Julia Zatorska – SP Społeczna – 2,70
- Anna Kubik – SP 315 – 2,46
Rzut piłeczką palantową (150 g):
- Hania Madalińska – SP 8 – 37,5
- Angelika Borońska – SP 6 – 35,0
- Milena Głuc – SP 105 – 30,5
- Natalia Jasionowska – SP 6 – 30,0
- Lena Samborska – SP 6 – 27,0
- Anna Jesionka – SP 1 – 26,0
- Alicja Oleksy – SP 315 – 25,0
- Aleksandra Sowicz – SP Społeczna – 21,5
- Natalia Kleniuk – SP 315 – 21,5
- Amelia Sorbjan – SP 315 – 20.0
- Hanna Gospodarowicz – SP 1 – 19,0
- Ada Kulesza – SP 1 – 15,0
- PK – Mariia Lisitysyna – SP 1 – 13,0
Pchnięcie kulą (3 kg):
- Angelika Stróżewska – SP 315 – 7,25
- Justyna Małolepsza – SP 6 – 6,85
- Natalia Bogielczyk – SP 6 – 6,45
- Aleksandra Król – SP Społeczna – 5.60
- Magdalena Martyniec – SP 6 – 5,03
- Alicja Wawro – NSP Bliżej Dziecka – 4,80
- Ula Delfel – SP 8 – 4,31
Sztafeta 4 x 100 m:
- SP 6 – 62,30
- SP 8 – 63,20
- SP Społeczna – 70,75
- SP 315 – 70,98
Sztafeta szwedzka (100, 200, 300, 400 m):
- SP 6
CHŁOPCY
60 m:
- Krystian Monica – SP 6 – 8,63
- Mateusz Politański – SP 6 – 8,80
- Paweł Sztejnberg – SP 8 – 8,83
- Jacek Wiśniowski – SP 315 – 8,85
- Michał Kabała – NSP Bliżej Dziecka – 9,32
- Franek Jeziorny – SP 6 – 9,40
- Sebastian Suppa – SP 315 – 9,52
- Beniamin Miedziński – SP 1 – 9,60
- Bruno Wabik – SP 1 – 9,80
- Mikołaj Śliwiński – SP 1 – 9,81
- Jan Złotkiewicz – SP Społeczna – 10,03
- Szymon Kowalczyk – SP 315 – 10,05
- Gracjan Babiak – NSP Bliżej Dziecka – 10,75
PK – Kasprzak – SP 1 – 9,60
PK – Kurzawa – SP 1 – 10,08
300 m:
- Wiktor Duda – SP 6 – 46,37
- Ilia Piwniak – SP 105 – 49,71
- Błażej Rapczyński – NSP Bliżej Dziecka – 49,88
- Szymon Mrzygłód – SP 6 – 52,11
- Krzysztof Orzechowski – SP 6 – 52,70
- Franek Halicki – SP 8 – 52,80
- Bryndza – SP 1 – 53,83
- Marek Bryk – SP 8 – 53,95
- Maksym Aleksiejev – SP 8 – 56,31
- Jakub Bukowski – SP Społeczna – 58,09
- PK – Antek Walczak – SP 8 – 58,20
- Dmitr Holenko – SP 315 – 59,27
- Adrian Felich – SP 105 – 61,20
- Igor Samborski – SP 1 – 65,30
- Ksawery Stasiak – SP Społeczna – 68,30
1.000 m:
- Oskar Walewski – SP 6 – 3.31,23
- Kirił Zhoholko – SP 1105 – 3.38,38
- Michał Głowacki – SP 6 – 3.41,67
- Denis Lischenko – SP 8 – 3.42,00
- Jędrzej Kościów – SP Społeczna – 3.42,88
- Aleksander Szydłowski – SP 315 – 5.03,80
Skok w dal:
- Franek Kołakowski – SP 6 – 4,36
- Oliwier Hołdonowicz – SP 6 – 4,04
- Radosław Walczak – NSP Bliżej Dziecka – 3,98
- Michał Hajduga – SP 6 – 3,95
- Mateusz Kokoszko – SP 8 – 3,78
- Paweł Kozłowski – SP 8 – 3,67
- Jakub Zieliński – SP Społeczna – 3,55
- Fiodor Żylicz – NSP Bliżej Dziecka – 3,45
- Ksawery Stasiak – SP Społeczna – 3,33
- Łukasz Półbrat – NSP Bliżej Dziecka – 3,25
- PK – Jakub Pitura – NSP Bliżej Dziecka – 3,10
- Krzysztof Szczepaniak – SP 1 – 2,87
- Kacper Wójcicki – SP 1 – 2,84
- Marcin Wiśniowski – 2,60
Rzut piłeczką palantową (150 g):
- Norbert Charuży – SP 105 – 53,0
- Jan Sawicki – SP 105 – 50,5
- Michał Oleś – SP 6 – 46,5
- Mikołaj Kozar – SP 6 – 44,5
- Rodion Łysenko – SP 315 – 40,0
- Kurylo Padafei – SP 8 – 37,5
- Aleksander Mohdych – SP 315 – 34,0
- Adam Drozd – SP 8 – 34,00
- Noah Boesch – SP Społeczna – 33,0
- Tomek Mazurek – SP Społeczna – 31,5
- Janek Kortas – SP 8 – 31,0
- Stanisław Marciniszyn – SP 1 – 28,5
- Pawel Kuryło – NSP Bliżej Dziecka – 25,5
- Filip Chludziński – SP 1 – 19,5
- Filip Nalepa – SP 1 – 16,5
Pchnięcie kulą (4 kg):
- Józef Zarzycki – NSP Bliżej Dziecka – 7,20
- Michał Treczyński – SP 6 – 6,10
- Kacper Witaszczyk – SP 6 – 6,08
- Szymon Janiak – SP 315 – 5,98
- Szymon Nowicki – NSP Bliżej Dziecka – 5,90
- Jakub Aniszewski – SP 8 – 5,41
- Eryk Radwański – NSP Bliżej Dziecka – 5,35
- PK – Szymon Kocjan – NSP Bliżej Dziecka – 5,24
- Wiktor Świąc – SP 8 – 4,65
- Jan Mazurek – SP Społeczna – 3,70
Sztafeta 4 x 100 m:
- SP 6 – 56,31
- SP 8 – 60,60
- SP 315 – 61,23
- SP Społeczna – 70,76
Fotorelacja: Waldi Kurek