PIŁKA NOŻNA DZIEWCZĄT kl. 7-8 – 21.04.2022

Dziewczęta z SP 6 w Świdnicy zwyciężyły w rozgrywkach Piłki nożnej klas 7-8 szkół podstawowych w ramach „Współzawodnictwa szkolnego 2021-2022”. Turniej odbył się w czwartek 21 kwietnia i wzięły w nim udział trzy zgłoszone reprezentacje świdnickich podstawówek. Drużyny rozegrały pomiędzy sobą mecze systemem każdy z każdym. Najlepsze okazały się piłkarki z SP 6, które pokonały najpierw NSP Bliżej Dziecka (5-0) a następnie drużynę SP 315 (7-2). Tym samym zawodniczki szóstki awansowały do dalszego szczebla rozgrywek i pod koniec maja powalczą w finale strefy wałbrzyskiej. O drugim miejscu w imprezie zadecydował bardzo wyrównany mecz i to na początku turnieju,  w którym zespół SP 315 pokonał Bliżej Dziecka 3-2. Na zakończenie turnieju organizator, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, wręczył drużynom pamiątkowe dyplomy oraz medale. Wyróżnione zostały równiej najlepsze zawodniczki: Zofia Przyborowska (SP 6), Camilla Baczyńska (SP 315), Aleksandra Grabowska (NSP Bliżej Dziecka).