PIŁKA RĘCZNA DZIEWCZĄT (kl. 7-8 SP) – 17.01.2022 r.

Piłką ręczną dziewcząt klas 7-8 Szkół Podstawowych wróciliśmy po długiej przerwie do „Współzawodnictwa szkolnego 2021-2022”. W pierwszej imprezie w nowym roku kalendarzowym w poniedziałek 17 stycznia w Hali Zawiszów przy SP 1 wzięły udział trzy reprezentacje świdnickich podstawówek. Reprezentantki SP 8 w większości na co dzień trenujące tę dyscyplinę sportu od początku były faworytkami rywalizacji. Okazało się to w obu meczach, w których gładko pokonały najpierw dziewczęta z SP 6 (21-1) a następnie drużynę SP 4 (18-3). Tym samym zespół ósemki awansował do dalszych szczebli rozgrywek w piłce ręcznej. Mecz o drugie miejsce okazał się bardzo emocjonujący i wyrównany. Praktycznie do ostatniej minuty dziewczęta z SP 6 odskakiwały czwórce tylko na jedną bramkę różnicy. Na dodatek w samej końcówce dwie zawodniczki SP 6 otrzymały kary minutowe i zespół musiał grać w osłabieniu. Mimo to udało dziewczętom z szóstki udało się jeszcze rzucić jedną bramkę wygrywając ostatecznie 9-7. Na zakończenie turnieju organizator, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, przygotował dla drużyn pamiątkowe dyplomy oraz medale. Wyróżnione zostały też najlepsze zawodniczki zespołów: Kornelia Rostkowska (SP 4), Pola Śloser (SP 6), Natalia Sagała (SP 8).