SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE – 7.10.2021 IGRZYSKA DZIECI KLAS 5-6 I IGRZYSKA MŁODZIEŻY KLAS 7-8

Po prawie rocznej przerwie pandemicznej wracamy do sportowego współzawodnictwa szkolnego świdnickich szkół podstawowych organizowanego przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji. Pierwszymi zawodami były Sztafetowe biegi przełajowe, które odbyły się 7 października na stadionie lekkoatletycznym ŚOSiR. Zgłoszone do rywalizacji szkoły rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych klas 5-6 i klas 7-8 osobno dziewcząt i chłopców. W tym roku w regulaminie sztafet nastąpiła mała zmiana i drużyny składały się z 6 zawodników. Wcześniej szkoła wystawiała po 10 uczniów. O godz. 11.00 starty sztafet rozpoczęły dziewczęta z klas 5-6. We wszystkich czterech kategoriach najlepiej spisali się uczniowie SP 6, którzy w młodszej kategorii tak dziewcząt jak i chłopców zajęli pierwsze miejsce. Szczególnie dobrze pobiegli chłopcy, którzy zdublowali prawie wszystkich rywali. Jedynie drużyna SP 4, która zajęła drugie miejsce nie zaliczyła dubla. Na drugich miejsca uplasowały się drużyny SP 4 a na trzecich zespoły SP 105. W klasach 7-8 chłopcy z SP 6 również stanęli na najwyższym stopniu podium praktycznie od początku prowadząc i uzyskując co raz większą przewagę. Bardzo emocjonujące ostatnie zmiany u chłopców rozgrywały się w walce o drugie i trzecie miejsce. Tutaj aż cztery zespoły, SP 8, SP 105, SP 4 i SP 1, z niedużymi dystansami między sobą aż do szóstej zmiany miały szanse na podium. Wśród dziewcząt zdecydowanie najlepiej zaprezentowały się się zawodniczki SP 105, które od pierwszej zmiany wysunęły się na prowadzenie i tego prowadzenia nie oddały do końca biegów. Drugie miejsce zajęła sztafeta dziewcząt z SP 8 walcząca na każdej zmianie z SP 6.

Na zakończenie imprezy organizator przygotował pamiątkowe medale i dyplomy dla drużyn. Zwycięskie zespoły reprezentować będą Świdnicę w Finałach dolnośląskich sztafetowych biegów przełajowych, które odbędą się 12 października w Twardogórze.