Drugi Świdnicki Czwartek Lekkoatletyczny za nami. Mateusz Jopek gościem specjalnym (FOTO)

Mimo niesprzyjającej, deszczowej pogody ponad 120 uczestników zgromadziła druga w tym roku szkolnym edycja Świdnickich Czwartków Lekkoatletycznych. Obok tradycyjnych biegów można było też spróbować swoich sił w konkursie skoku w dal, który poprowadził gość specjalny – trzykrotny medalista Mistrzostw Polski seniorów Mateusz Jopek.

Na dzieci i młodzież czekało 12 biegów na dystansach od 60 do 1200 metrów. Na wszystkich na mecie czekał słodki poczęstunek. Dodatkową atrakcją była obecność Mateusza Jopka. 25-letni zawodnik AZS AWF Wrocław przy aplauzie widowni oddał jeden skok, a potem dzielił się z dziećmi i młodzieży swoją wiedzą, uczył techniki i chętnie pozował do wspólnych zdjęć.

Przypomnijmy, że nowa edycja przyniosła kilka nowości. Udział pozostaje bezpłatny, ale uczestnictwo w zawodach zostało ograniczone tylko dla mieszkańców powiatu świdnickiego. Dla uczestników wprowadzono „Książeczkę Biegacza”, do której za pomocą otrzymywanych na mecie naklejek dokumentuje się swój udział w zawodach. Udział w co najmniej 3 z 4 zawodów będzie specjalnie honorowany podczas zamykającego cykl grudniowego spotkania. Tymczasem następne – listopadowe zaplanowano na 4 dzień miesiąca. Początek (zapisy) od godziny 17.00 na stadionie im. Janusza Kusocińskiego w Świdnicy.

Świdnickie Czwartki Lekkoatletyczne to wspólna inicjatywa Świdnickiej Grupy Biegowej, Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Powiatowego Zrzeszenia LZS w Świdnicy, Księstwa Świdnicko-Jaworskiego Lokalnej Organizacji Turystycznej i Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

WYNIKI

ZDJĘCIA