Pierwszy Świdnicki Czwartek Lekkoatletyczny za nami

Deszczowa pogoda nie przeszkodziła podczas pierwszych zawodów kolejnego cyklu Świdnickich Czwartków Lekkoatletycznych. Impreza w czwartek, 16 września odbyła się na stadionie im. Janusza Kusocińskiego w Świdnicy.

Nowa edycja przyniosła kilka nowości. Uczestnictwo w zawodach zostało ograniczone tylko dla mieszkańców powiatu świdnickiego. Dla uczestników wprowadzono „Książeczkę Biegacza”, do której za pomocą otrzymywanych na mecie naklejek dokumentuje się swój udział w zawodach. Udział w co najmniej 3 z 4 zawodów będzie specjalnie honorowany podczas zamykającego cykl grudniowego spotkania.

Świdnickie Czwartki Lekkoatletyczne to wspólna inicjatywa Świdnickiej Grupy Biegowej, Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Powiatowego Zrzeszenia LZS w Świdnicy, Księstwa Świdnicko-Jaworskiego Lokalnej Organizacji Turystycznej i Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Na dzieci i młodzież czekało 12 biegów na dystansach od 60 do 1000 metrów. Na wszystkich na mecie czekał słodki poczęstunek.

Przypomnijmy, że udział w zajęciach jest bezpłatny. Kolejny Świdnicki Czwartek Lekkoatletyczny już 7 października o godzinie 17.00 na stadionie im. Janusza Kusocińskiego w Świdnicy. Terminy kolejnych spotkań: czwartek – 04.11.2021, czwartek – 02.12.2021 – finał cyklu.

foto: Moja Świdnica

WYNIKI